To było grane: 30 marca


2013.03.30

opublikował:

To było grane: 30 marca

Poniższy tekst powstał we współpracy ze stroną „To było grane”. 

30.03.1968 – Titanic poszedł na dno, ale Celine Dion dzielnie trwa dalej. Kanadyjska kończy dzisiaj 45 lat. Kiedyś zaszyła się na kilkanaście miesięcy w kasynie w Las Vegas. Z jednej strony można potraktować to jako wygnanie ze świata show businessu, ale z drugiej za serię ekskluzywnych występów artystka dostawała tak gigantyczne ilości pieniędzy, że każdy chciałby udać się na takie wygnanie. W październiku ma się ukazać jej nowa płyta – „Water and a Flame”.

30.03.1976 – Urodzony 37 lat temu Simon Green jest dziś jedną z najjaśniejszych postaci na scenie ambitnej elektroniki. Od ponad 10 lat nagrywa i wydaje pod szyldem Bonobo. Simon posiadł też niebywały talent do wynajdywania znakomitych wokalistek, które ubarwiają jego utwory osadzone w okolicach klimatów downtempo i triphopowych. To właśnie Bonobo przedstawił światu choćby Andreyę Trianę, urodziwą i niezwykle zdolną wokalistkę, która przed trzema laty uraczyła nas znakomitym „Lost Where I Belong”.

30.03.1978 – 2 lata temu Pablopavo sprawił sobie znakomity prezent, wydając w dniu 33 urodzin krążek „10 piosenek”. Dziś Paweł Sołtys jest o 2 lata starszy, kończy 35 lat. Poza solowym dorobkiem może pochwalić się współpracą z niezliczoną ilością polskich artystów. Na pierwszym miejscu stoi jednak Vavamuffin, grupa, z którą Pablopavo występuje już od 10 lat. U nas jednak coś od Pablopavo i Ludzików, z urodzinowych „10 piosenek”.


Polecane

Share This