To było grane – 4 czerwca

Dziś coś o Szefie, pierwszym koncercie Amnesty International oraz formacji Paramore.


2013.06.04

opublikował:

To było grane – 4 czerwca

04.06.1984 – Dwa lata treningów fizycznych, szlifowania image’u przyniosły Bruce’owi Springsteenowi gigantyczny sukces komercyjny. Wydana dokładnie 29 lat temu płyta „Born In The U.S.A.”, siódma w karierze artysty, naturalnie broniła się znakomitym repertuarem, ale Amerykanie docenili również nowy wizerunek Springsteena, który przeistoczył się niemal w boga rocka. Na całym świecie sprzedano ponad 30 milionów kopii „Born In The U.S.A.”, co daje płycie miejsce w trzeciej dziesiątce największych muzycznych bestsellerów w historii.

                                    

04.06.1986 – Amnesty International jest jedną z największych organizacji pozarządowych. Głównym celem organizacji jest walka o przestrzeganie podstawowych praw człowieka, Amnesty International przez lata dało się poznać tocząc boje o więźniów politycznych na całym świecie. W 1986 roku zorganizowano specjalną trasę koncertową, celem uczczenia 25-ciolecia działalności Amnesty International. Pierwszy koncert, podczas którego wystąpili m.in. Sting, U2 i Peter Gabriel, odbył się 4 czerwca w San Francisco.

04.06.1990 – Dziś w Paramore dzieli i rządzi wokalistka grupy Hayley Williams. To jednak stosunkowo nowa sytuacja, bowiem do niedawna grupie liderowali bracia Farro – Josh i Zac. Ten drugi, grający na perkusji, kończy dziś 23 lata. Bracia wspólnie z Hayley i Jeremym Davisem zakładali Paramore w 2004 roku, ale przed trzema laty porzucili grupę na skutek nieporozumień z Williams. Zac – podobnie zresztą jak jego brat – gra teraz w American Novel. Muzyk macza także palce w projekcie Half Noise.

                                     

Polecane