To było grane: 7 listopada

Dziś daty związane z Davidem Guettą, Guns N' Roses i Sealem.


2012.11.07

opublikował:

To było grane: 7 listopada

Poniższy tekst powstał we współpracy ze stroną „To było grane”.

 

07.11.1967
– 45 lat temu w Paryżu urodził się David Guetta, jeden z najpopularniejszych DJ-ów i producentów muzyki elektronicznej na świecie. Kilkukrotnie występował w Polsce – ostatnio podczas tegorocznego Sunrise Festival. David para się DJ-ką od kiedy skończył 17 lat. Stosunkowo późno zabrał się za nagrywanie, debiutancką płytę wydał dopiero w 2001 roku. Na krążkach Guetty pojawiali się m.in. Kelly Rowland, Usher, Akon czy will.i.am. Od 2009 roku prowadzi własny program radiowy, którego za pośrednictwem Radia Eska można słuchać także w Polsce.

07.11.1991 – Dziś mija 21 lata od momentu, w którym ogłoszono, że Izzy Stradlin opuszcza Guns n’ Roses. Po raz ostatni Stradlin zameldował się na scenie z zespołem 31 sierpnia 1991 na londyńskim stadionie Wembley. Po wakacjach – w grudniu 1991 roku – Gunsi wrócili już na scenę z nowym muzykiem – Gilby Clarke’m. Ani Stradlina, ani Clarke’a naturalnie nie ma już w składzie Gunsów (choć Stradlin wpada czasem na scenę jako gość). Przy okazji ciekawostka – na przestrzeni lat gitarzystą Gunsów był też Robin Finck (znany również z Nine Inch Nails), który właśnie dzisiaj obchodzi 41 urodziny.

07.11.2011 – Lada dzień Seal przyjedzie do Polski. Artysta da u nas trzy koncerty promujące jego ostatni krążek „Soul 2” wydany dokładnie rok temu. Zgodnie z tytułem Seal Henry Olusegun Olumide Adeola Samuel już drugi raz pokłonił się klasykom muzyki soul, sięgając po piosenki, które pierwotnie wykonywali m.in. Marvin Gaye, Al Green czy Bill Withers. Część piosenek z „Soul 2” z pewnością usłyszymy podczas nadchodzących występów.


Polecane