To było grane: 7 października


2012.10.07

opublikował:

To było grane: 7 października

07.10.1927 – Tego dnia urodził się Al Martino. Amerykański wokalista włoskiego pochodzenia szczyt popularności przeżywał w latach 50-tych i 60-tych, za sprawą wykonań takich piosenek jak „Spanish Eyes”, „Here In My Heart” czy „I Love You Because”. Artysta zapisał się również w pamięci publiczności dzięki roli piosenkarza Johny`ego Fontane`a w legendarnym „Ojcu Chrzestnym”. Niestety, 13 października, zaledwie kilka dni po osiemdziesiątych drugich urodzinach, artysta zmarł w swoim rodzinnym domu w Springfield.

07.10.1967 – Dziś swoje 45-te urodziny obchodzi Toni Braxton. Wokalistka rozpoczęła swoją karierę wraz z 4 siostrami w zespole The Braxtons, działającym w latach 89`-92`. O ile występy z siostrami nie przyniosły wokalistce zbyt wielkiej sławy, odbiła to sobie karierą solową, o czym świadczy fakt, że jej debiutancki album pt. „Toni Braxton” osiągnął szczyt zestawienia Billboard 200, co potem udało się też powtórzyć jej drugiemu krążkowi, który nosił tytuł „Secrets”. Mimo, iż potem nastąpił mały kryzys, artystka powróciła w chwale albumem „The Heat”, który również okazał się sukcesem. Obecnie artystka wraz z siostrami występuje w reality show „Braxton Family Values”.

07.10.1968 – Tego dnia w angielskim Wellinborough urodził się Thom Yorke, wokalista, gitarzysta oraz lider zespołu Radiohead. Muzyk związany jest z grupą od samego początku jej istnienia, gdy to stawiała pierwsze kroki jeszcze jako On a Friday w roku 1986. To w dużej dzięki niemu powstały tak udane dzieła jak „OK Computer” czy „Kid A”, które w doskonały potrafiły połączyć sukces komercyjny i artystyczny. Poza działalnością związaną z macierzystą formacją, Yorke ma na koncie solowy album pt. „The Eraser”, wydany w 2006r. oraz współpracę z wieloma znanymi artystami, wśród których są m.in. Flea, Bjork czy PJ Harvey.

07.10.2005 – 7 lat temu został wydany album Alicii Keys pt. „Unplugged”. Jak mówi sama nazwa, płyta zawiera akustyczne wersje piosenek, które pochodziły z dwóch pierwszych krążków artystki. Materiał nagrany 4 lipca 2005r. w Brooklyn Academy of Music po wydaniu zadebiutował na pierwszym miejscu listy Billboardu, co było pierwszym takim osiągnięciem albumu „bez prądu” od czasu słynnej koncertówki Nirvany z roku 1994r, jak i również pierwszą płytą unplugged nagraną przez kobietę, która osiągnęła szczyt notowania. Wydawnictwo sprzedało się na całym świecie w ilości ponad 2,5 mln kopii.


Polecane

Share This