To było grane: 9 maja

Pamiętacie debiut Luxtorpedy? Dziś mijają dwa lata od wydania tego krążka. Poza tym obchodzimy też urodziny legend muzyki pop i rock.


2013.05.09

opublikował:

To było grane: 9 maja

Poniższy tekst powstał we współpracy ze stroną „To było grane”. 

09.05.1949 – Od 1999 roku należy do Rock’n’Roll Hall of Fame. W momencie dołączenia do prestiżowego panteonu funkcjonował na scenie od ponad 30 lat. Jego „Uptown Girl” funkcjonuje w świadomości prawie wszystkich ludzi mniej i bardziej interesujących się muzyków. Ale w rzeczywistości Billy Joel wylansował znacznie więcej hitów, które zapewniły mu status absolutnej megagwiazdy muzyki pop.

09.05.1962 – Już w lipcu będziemy mogli przekonać się na własne oczy, w jakiej formie jest kończący dziś 51 lat Dave Gahan. Wokalista Depeche Mode przed laty nie stronił od używek, które siłą rzeczy musiały odbić się na zdrowiu artysty. Przed kilkoma tygodniami do sklepów trafiła nowa płyta Depeche Mode „Delta Machine”. Przed rokiem natomiast ukazała się płyta projektu Soulsavers „The Light The Dead Sea”. I to właśnie fragment tej płyty postanowiliśmy Wam zaprezentować.

09.05.2011 – Za sprawą swojej drugiej płyty „Earthshine” Tides From Nebula na dobre stali się kolejnym polskim towarem eksportowym. Stołeczny kwartet nagrywał ten album pod okiem Zbigniewa Preisnera. Ceniony polski kompozytor zagrał również na fortepianie w dwóch utworach. „Earthshine” cieszy smakowitym post rockiem, ale też wyjątkową szatą graficzną, co z pewnością potwierdzi każdy posiadacz albumu. Druga płyta Tides From Nebula ukazała się dokładnie 2 lata temu.

09.05.2011 – Tempo, w jakim Luxtorpeda przedarła się do czołówki polskich grup rockowych, jest niesamowite. Niby skład od początku sugerował, że mamy do czynienia z wyjątkowo mocnym przedsięwzięciem, ale skali sukcesu grupy nie mógł przewidzieć nic. Grupa zadebiutowała dokładnie 2 lata temu porywającym krążkiem „Luxtorpeda”. Przypominamy promujący wydawnictwo utwór „Niezalogowany”.


Polecane