To było grane: 9 marca


2013.03.09

opublikował:

To było grane: 9 marca

Poniższy tekst powstał we współpracy ze stroną „To było grane”.

09.03.1993 – Dziś 20 rocznica premiery „The Summoner’s Tales”, czwartej solowej płyty Stinga, na którą trafiły m.in. „Fields Of Gold” i napisana wspólnie z Erikiem Claptonem i śp. Michaelem Kamenem piosenka „It’s Probably Me”. „The Summoner’s Tales” przyniosło także „Shape Of My Heart” – utwór, który swą popularność w dużej mierze zawdzięcza filmowi “Leon zawodowiec”, w którym został wykorzystany.

09.03.1993 – I kolejna płyta wydana dokładnie 20 lat temu. „Are You Gonna Go My Way” – trzeci krążek Lenny’ego Kravitza – przyniosła przede wszystkim ogromny hit w postaci utworu tytułowego, ale też zauważone zarówno na listach przebojów jak i listach bestsellerów single „Believe” i „Is There Any Love In Your Heart”. Na okładce płyty oprócz Kravitza pojawiła się jego ówczesna miłość Vanessa Paradis, późniejsza żona Johnny’ego Deppa.

{mass}

09.03.1997 – Hipotezy na temat śmierci Notoriousa B.I.G. były różne. Jedni mówili o zemście za śmierć Tupaca, inni próbowali mieszać w tę sprawę Puffa Daddy (taką ksywką posługiwał się wówczas Sean Combs), który miał chcieć usunąć konkurenta ze sceny. Notorious zmarł w wyniki ran postrzałowych, które zadano mu kiedy wracał z imprezy, na której promował zapowiadany na końcówkę marca 1997 roku album. Raper miał 25 lat.


Polecane

Share This