„To czas, by ponownie zrozumieć świat” – Natalia Nykiel rozmawia z J Balvinem


2020.04.14

opublikował:

„To czas, by ponownie zrozumieć świat” – Natalia Nykiel rozmawia z J Balvinem

fot. mat. pras.

Pandemia koronawirusa odbija się nie tylko na koncertowym rynku, ale wpływa także na premiery płyt. J Balvin jest jednym z artystów, którzy mimo trudnego czasu zdecydowali się wydać swoje albumy właśnie teraz. – Tak naprawdę musiałem porzucić moją mentalność ciągłej rywalizacji i doszedłem do wniosku, że to czas na to, aby ponownie zrozumieć świat, ponownie go pokolorować, dlatego zdecydowałem, że wydam ten album – wyjaśnia w rozmowie, którą specjalnie dla nas przeprowadziła jedna z najpopularniejszych polskich wokalistek, a prywatnie fanka twórczości Jose – Natalia Nykiel.

Zapraszamy do obejrzenia rozmowy Natalii z J Balvinem będącej częścią promocji albumu „Colores”.

SPRAWDŹ TAKŻE: Selena Gomez kupiła dom należący kiedyś do giganta amerykańskiej muzyki

Natalia Nykiel: Cześć.
J Balvin: Jak się masz?

Dobrze, a co u ciebie?
Super, właśnie ćwiczyłem. Dbam o siebie, jest super!

Jestem bardzo zadowolona, że możemy porozmawiać i bardzo dziękuję za taką możliwość. Jak wiesz, nie jestem dziennikarką, ale dzisiaj jestem głosem wszystkich twoich fanów w Polsce.
Tak, ale cool!

Powiedz, co przychodzi ci na myśl, kiedy wspominasz swój zeszłoroczny koncert w Polsce?
Wow, było niesamowicie. To w jaki sposób ludzie reagowali na muzykę bez rozumienia tekstu i naszego języka. Wiadomo, nie wszyscy, ale większość. To było niesamowite. Mam same dobre wspomnienia o Polsce.

Ale fajnie. Mówię ci, to ja skakałam najwyżej i śpiewałam najgłośniej wśród całej publiczności.
Dziękuję, dziękuję, ale fajnie. Bardzo dziękuję.

José, jesteś dzieckiem Medellín „for real, made in Medellín”. W mojej opinii Medellín jest jednym z najpiękniejszych miast na świecie. Zawsze polecam swoim znajomym, żeby koniecznie pojechali do Kolumbii i zwiedzili ten kraj. Wydaje mi się, że twoje miasto, kraj, rodzina i twoje korzenie są dla ciebie bardzo ważne, są fundamentem twojej muzyki, czy to prawda?
Tak, w stu procentach. Cała moja twórczość wywodzi się z mojej kultury, z tego kim jestem, z bycia Kolumbijczykiem z Medellín.

SPRAWDŹ TAKŻE: Lizzo twerkuje podczas live’a z Diddym, a ten wyłącza jej muzykę

A teraz jesteś w Medellín?
Tak, na szczęście jestem w Medellín. Jestem bardzo zadowolony, chociaż tak naprawdę wszyscy teraz powinniśmy być w domach.

Tak, tak wszyscy teraz jesteśmy w naszych domach. Mamy teraz trudne czasy i w ciągu ostatnich dwóch tygodni mogliśmy zauważyć, że daty publikacji wielu płyt i filmów w większości są odkładane na później. Jednak ty jesteś jednym z tych artystów, którzy tego nie zrobili. W mojej opinii podjąłeś bardzo odważną decyzję o wydaniu swojego nowego albumu w tym szczególnym czasie.
OK, tak naprawdę musiałem porzucić moją mentalność ciągłej rywalizacji i doszedłem do wniosku, że to czas na to, aby ponownie zrozumieć świat, ponownie go pokolorować, dlatego zdecydowałem, że wydam ten album.

Tak, zgadzam się z tym, ponieważ, podczas słuchania twojej muzyki przychodzi mi na myśl, że ma ona pozytywną energię i bardzo ci za to dziękuję. Słucham twojej płyty cały czas i naprawdę ją uwielbiam. Dla mnie jako twojej fanki to jest znakomite, że stworzyłeś cały album, a nie tylko single, co więcej bez udziału innych artystów.
Dokładnie.

SPRAWDŹ TAKŻE: Felieton Organka: YOUR FUTURE IS HERE

To zupełnie przeciw panującej modzie.
Tak, w stu procentach. Chciałem sobie udowodnić, że ludzie uwielbiają moją muzykę i nie zawsze musi mi ktoś towarzyszyć. Rozumiesz, to kwestia tego, żeby ludzie czuli powiązanie z moim głosem, z tym, co im oferuję. Jestem bardzo szczęśliwy i wdzięczny z tego powodu.

A powiedz, kiedy i jak powstała audiowizualna koncepcja płyty „Colores”. Pracowałeś nad tym z Takashim Murakami. Co dokładnie znaczą dla ciebie kolory?
Oj tak, Murakami…

Tak, tak, tak!
Ten pomysł powstał tak naprawdę, wtedy kiedy odpoczywałem i wpadło mi do głowy, żeby nagrać płytę zatytułowaną „Colores”. Ale OK, to zupełnie inny poziom, jak mamy to zrobić? Pomyślałem, żeby tytuł każdej piosenki był kolorem. Powiedziałem OK, ale każdy teledysk będzie musiał być bardziej spektakularny niż poprzedni i mieć w swojej koncepcji jakiś kolor, żeby miało to ostatecznie sens. A to, co osiągnęliśmy, jest znakomite. Co więcej, mistrz Murakami i jego słynne kwiaty, to dzięki temu mogliśmy nawiązać współpracę. To on jest twórcą okładki i wszystkich postaci, jakie stworzyliśmy podczas pracy nad albumem.

SPRAWDŹ TAKŻE: Dawid Podsiadło: „Walczcie z wirusem, nie z kobietami”

Masz w planach zrobić teledysk do każdej piosenki?
Tak…

Ale fajnie! Nie mogę się doczekać…
Już opublikowaliśmy cztery. Mamy teledysk do piosenki „Blanco”, później opublikowaliśmy „Morado”, „Rojo” i teraz „Amarillo”.

Oj tak, „Rojo” to moja ulubiona piosenka!
„Me decido por ti, te decides por mí”.

 

„A la misma hora”. No dobra… Bardzo mnie interesuje, jak wpadłeś na to, aby użyć fragmentu piosenki „Chan Chan”? (W piosence „Arcoíris” – przyp. red.)
Dostałem bit, którego niektóre fragmenty były podobne do „Chan Chan”. Było słychać, że melodie są zbliżone, ale ostatecznie razem z producentami Sky i Michaelem Brunem, który stworzył bit, zdecydowaliśmy umieścić fragment „Chan Chan” na końcu piosenki, żeby było słychać różnicę i ludzie naprawdę to pokochali. A przecież „Chan Chan” to piosenka kubańska, bardzo symboliczna.

SPRAWDŹ TAKŻE: „Happy” Pharrella najczęściej odtwarzaną piosenką dekady. Zobacz, kto jeszcze znalazł się w TOP10

Nie wiem, co się stało, ale nie słyszę cię dobrze…
Słyszysz lepiej?

O tak, tak, teraz lepiej.
Mówiłem, że w piosence „Arcoíris” słychać podobieństwo z „Chan Chan”, ale niecałkowicie, dlatego umieściliśmy oryginalny fragment tej piosenki na końcu.

Bardzo lubię tę piosenkę i wszystko, co zrobił Campay Segundo. Dla mnie to symbol kultury latynoskiej na twojej płycie. To jest naprawdę cool.
Tak, w stu procentach! Latino Gang!

O tak, Latino Gang! Chciałabym ci również pogratulować nagrody Ícono Mundial
Dziękuję.

SPRAWDŹ TAKŻE: Nosowska zachwycona powieścią napisaną przez rapera

To coś naprawdę wielkiego! Chciałabym cię także zapytać o twoje doznania z występu na Super Bowl razem z Shakirą i Jennifer Lopez.
Oczywiście. Jeśli chodzi o nagrodę Ícono to coś niezwykłego, ponieważ mistrz Daddy Yankee (wręczał nagrodę) był zawsze moją inspiracją, to wpłynęło na moją twórczość. Ta nagroda uszczęśliwia moją duszę. To znaczy, że było warto walczyć i ciężko pracować. A jeśli chodzi o Super Bowl, był to bardzo ważny moment dla wszystkich Latynosów, ze względu na kryzys antyimigracyjny w Stanach Zjednoczonych i politykę tego kraju. To my Latynosi staliśmy się częścią najważniejszego występu podczas Super Bowl, mogliśmy śpiewać po hiszpańsku. To ogromne błogosławieństwo.

 

Nawet w Polsce wielu moich znajomych oglądało ten występ wiele razy.
Ale cool!

Ten występ stał się bardzo popularny! Dziękuję ci za tą rozmowę. Jestem bardzo wdzięczna, że mogłam z tobą porozmawiać, czekamy na ciebie w Polsce. Może chcesz coś powiedzieć swoim polskim fanom?
Oczywiście! Pozdrawiam, życzę wam nadziei i kolorów. Kocham was i dziękuję za wsparcie. Jeśli jeszcze nie słuchaliście mojej płyty, to przesłuchajcie ją. Jest dostępna we wszystkich serwisach streamingowych i ZOSTAŃCIE W DOMACH!

Bardzo ci dziękuję. Życzę ci dużo zdrowia i szczęścia. Mam nadzieję, że za niedługo się zobaczymy. Buziaki!
Buziaki, piękna!

Cześć!

SPRAWDŹ TAKŻE: Ariana Grande, Christina Aguilera, Demi Lovato i inni zaśpiewają piosenki Disneya

Polecane

Share This