“To nawet nie jest Polka, tylko szwabska Cyganka” – Viki Gabor ofiarą rasistowskiego hejtu


2019.11.30

opublikował:

“To nawet nie jest Polka, tylko szwabska Cyganka” – Viki Gabor ofiarą rasistowskiego hejtu

fot. mat. pras.

Chyba nikt nie spodziewał się tego, że wygrana Polki w konkursie Eurowizja Junior wywoła tyle hejterskich komenatrzy. Zaczęło się od hejtu z zagranicy. Niezadowolona fanka z Hiszpanii (Hiszpania zajęła trzecie miejsce), napisała pod jednym z postów, że po tej wygranej już rozumie co w Polsce robił Hitler i że cała Europa nienawidzi Polski. I już wydawało się, że nic głupszego i bardziej heterskiego nie da się wymyślić. Teraz do akcji wkroczyli jednak idioci z Polski…

„Wy się nią jaracie, a to nawet Polka nie jest, tylko szwabska Cyganka” – czytamy w jednym z komentarzy.

„Eliminacje prowadzą ludzie promujący LGBT i multikulti. Właśnie dlatego, że Viktoria Gabor jest Cyganką z Niemiec, dostała nominację. Gdyby była Polką, nie miałaby szans ani na nominację, ani na wygraną” – pisze kolejny hejter.

Nawet pod postem Prezydenta Andrzeja Dudy, w którym gratuluje on 12-latce wygranej pojawiły się komenatrze tego typu:

„Cyganka urodzona w Niemczech, wychowana w Anglii, wygrała dla Polski… Multi-kulti jak sk….syn”.

Tym razem jednak, publiczne obrażanie nastoletniej piosenkarki nie ujdzie hejterom na suchu. Sprawą tego bulwersującego, rasistowkiego hetju zainteresował się Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych:

„OSTRZEGAMY WSZYSTKICH RASISTÓW – BĘDZIEMY BEZWZGLĘDNI W UJAWNIANIU WASZYCH PRZESTĘPSTW WOBEC VIKI GABOR

Nie milkną echa po wygranej Viki Gabor w konkursie piosenki dziecięcej Eurowizji. Pochwał dla młodziutkiej wokalistki nie brakuje, ale jest też druga strona medalu.

Cieniem na olbrzymim sukcesie Viki kładą się rasistowskie wpisy internautów, którzy wytykają jej romskie pochodzenie. Znieważają dziewczynkę z powodu jej pochodzenia etniczego, szydzą z jej wyglądu i miejsca urodzenia.

OSTRZEGAMY wszystkich rasistowskich przestępców – Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych przygotowuje już pierwsze zawiadomienia w tej skandalicznej sprawie.

Za tego typu wpisy można trafić na 2 lata do więzienia:

PRZYPOMINAMY PRZEZ 10 LAT MOŻNA ŚCIGAĆ HEJTERA RASISTĘ!

Rasistowski wpis zamieszczony w internecie jest przestępstwem za które autora można pociągnąć do odpowiedzialności nawet po ośmiu czy dziewięciu latach. Tego typu przestępstwa przedawniają się bowiem dopiero po 10 latach”.

TRZYMAMY KCIUKI ZA UKARANIE WSZYSTKICH HEJTUJĄCYCH. A VIKI JESZCZE RAZ GRATULUJEMY WYGRANEJ.

Polecane

Share This