Tokio Hotel w piątek w Stodole


2015.03.27

opublikował:

Tokio Hotel w piątek w Stodole

Początki Tokio Hotel sięgają 2000 roku. Założycielami grupy byli bracia Bill i Tom Kaulitz, wkrótce dołączyli do nich Gustav Schafer oraz Georg Listing. Debiutancki album Schrei wydany został w 2005 roku. Singlem promującym krążek był utwór Durch den Monsun, który już po tygodniu wspiął się na sam szczyt niemieckiej listy przebojów oraz otworzył niemieckiemu zespołowi drzwi do międzynarodowej kariery, która została przypieczętowana wieloma nagrodami muzycznego przemysłu (m.in. Amadeus Awards, World Music Awards, MTV Awards i wiele innych). Kolejny longplay pt. Zimmer 483 pojawił się na rynku na początku 2007 roku – pochodzą z niego takie utwory, jak Übers Ende der Welt i Springt Nicht. W tym samym roku do sprzedaży trafiło wydawnictwo Scream, na którym znalazły się nowe wersje utworów z poprzednich płyt, tym razem w wersach anglojęzycznych. W 2009 roku grupa sprezentowała swoim fanom płytę Humanoid, która wydana została jednocześnie w dwóch językach.

Na czwarty studyjny album Tokio Hotel kazało czekać swoim fanom aż pięć lat. Kiedy przenieśliśmy się do Stanów Zjednoczonych, nie chcieliśmy nawet słyszeć nazwy Tokio Hotel. Mieliśmy dość. Musieliśmy przemyśleć, co tak naprawdę chcemy robić. Chcieliśmy odejść na jakiś czas od muzyki i kariery, aby oczyścić nasze umysły i móc zacząć wszystko od nowa. – wspomina Bill. Cena jaką zapłaciliśmy za wszystkie szaleństwa była wysoka. Nie wiedzieliśmy, czy chcemy do tego wracać. Ale w Stanach odkryliśmy, że muzyka to nasze życie. – dodaje Tom.

Rezultatem zmiany otoczenia i długich przemyśleń nad przyszłością jest ostatni album Kings of Suburbia – wynik niekończących się eskapad po nocnych klubach Los Angeles, całe spektrum szalonych nocy, nowego otoczenia i odmiennej kultury. Przy nagrywaniu krążka muzycy współpracowali z grupą eklektycznych producentów, ale po raz pierwszy bracia Kaulitz mieli decydujący wpływ na finalny materiał.

Polecane

Share This