Tomasz Budzyński zagra w Poznaniu


2012.01.16

opublikował:

Tomasz Budzyński zagra w Poznaniu

Swoją najnowszą płytę „Osobliwości”, słynny wokalista rockowy, malarz i poeta Tomasz Budzyński, już 20 marca zaprezentuje na Scenie Pod Minogą.

Znany przede wszystkim z zespołów Armia, Siekiera, 2Tm2,3, Trupiej Czaszki oraz solowych produkcji muzycznych. Tomasz Budzyński – uzdolniony malarz i poeta, od ponad dwudziestu siedmiu lat intensywnie udziela się na scenie artystycznej. W Poznaniu wystąpi z najnowszym, solowym repertuarem z płyty „Osobliwości”, która miała premierę w maju 2011 roku.

Trzeci solowy krążek w dorobku Budzyńskiego „Osobliwości” prezentuje wielość jego muzycznych fascynacji: od punkowego ducha, po poetycką formę. O płycie można przeczytać: „Gatunkowy synkretyzm tego niezwykłego zbioru kompozycji tłumaczy nie tylko punkowy głód poszukiwań i niechęć do tego, co modne, ale też wrażliwość modernistyczną. „Osobliwości” to artystyczne doświadczanie korespondencji sztuk. Z jednej strony obok siebie współistnieją tu fragmenty muzyki konkretnej, poetyczne ballady („Dziwadełko”) i nowofalowa energia („Wio Garbusku”). Z drugiej nie mniej istotne są teksty Budzego – niektóre przypominające świat z utworów Brunona Schulza czy ballady dziadowskie Leśmiana, inne jakby pisane w duchu mrocznego ekspresjonizmu i wybrzmiewające echami Witkacego.”

Artysta wciąż poszukuje, zaskakuje i eksperymentuje. Ten wyjątkowy spektakl będzie można obejrzeć i posłuchać już niebawem we Wrocławiu.

TOMASZ BUDZYŃSKI „OSOBLIWOŚCI”20 marca 2012

SCENA POD MINOGĄ

Poznań ul. Nowowiejskiego 8

start 19:00

Bilety: 35 PLN

Polecane

Share This