Tomasz Chada nie żyje

Raper miał 40 lat.


2018.03.19

opublikował:

Tomasz Chada nie żyje

foto: mat. pras.

W wieku 40 lat zmarł Tomasz Chada, jeden z najpopularniejszych polskich raperów, czołowy reprezentant wytwórni Step Records. Informację o śmierci artysty potwierdzili przedstawiciele opolskiego labelu, publikując na fanpage’u rapera oświadczenie o treści: – W nocy z soboty na niedzielę zmarł Tomasz Chada, wieloletni reprezentant Step Records, a przede wszystkim nasz Przyjaciel. Pogrążeni w smutku, prosimy o okazanie szacunku Rodzinie Tomka w tym bardzo trudnym czasie. Ekipa Step Records.

W katowickiej „Gazecie Wyborczej” czytamy, że artysta zmarł w szpitalu psychiatrycznym w Rybniku. – Wcześniej wyskoczył przez okno i doznał poważnego urazu kręgosłupa – twierdzą cytowani przez „Wyborczą” śledczy. Prokuratura prowadzi postępowanie w sprawie śmierci Chady.

Przed kilkoma dniami Step Records poinformowało o odwołaniu trasy koncertowej. „Recydywista Tour” miało być powrotem Chady na scenę po kilkuletniej przerwie związanej z problemami z prawem. Raper zdążył zagrać jedynie trzy koncerty, w tym jeden jako support The Game’a. Poniżej relacja z tego występu i materiał zarejestrowany za kulisami.

Chada opuścił zakład karny latem. W grudniu ukazał się jego ostatni album, wyprodukowany w całości przez RX-a „Recydywista”.

Polecane