Tomasz Kowalczewski nie jest już dyrektorem Trójki. Poznaliśmy nazwisko jego następcy


2020.05.25

opublikował:

Tomasz Kowalczewski nie jest już dyrektorem Trójki. Poznaliśmy nazwisko jego następcy

Kolejne zmiany w Trójce. Po tym jak z rozgłośnią w ciągu kilkunastu dni rozstało się 20 dziennikarzy, w tym szef redakcji muzycznej Piotr Metz, Marek Niedźwiecki, Piotr Kaczkowski czy Piotr Stelmach, stanowisko opuścił dyrektor rozgłośni Tomasz Kowalczewski. To właśnie na niego spadła fala krytyki po tym, jak najpierw anulowano 1998 wydanie listy przebojów ze względu na wygraną piosenki Kazika „Twój ból jest lepszy niż mój”, a następnie zmieniono kolejność utworów, umieszczając utwór na pozycji czwartej.

Nowym dyrektorem Trójki został pracujący w niej od trzech dekad Kuba Strzyczkowski. Dziennikarz poinformował dziś, że przyjął nominację na stanowisko dyrektora. Czy zmiana za sterami oznacza, że dziennikarze, którzy odeszli z rozgłośni teraz do niej wrócą? Zdaniem Wojciecha Manna, który pożegnał się z Trójką już w marcu, raczej nie.

Trochę mnie rozśmieszył pan tą informacją. Ale jest to oczywiście śmiech przez łzy. Ktokolwiek w takich warunkach przyjmuje propozycję szefowania Trójce, budzi moje wątpliwości. W obecnej sytuacji najpierw musiałaby się oczyścić atmosfera na bardziej przejrzystą, żeby móc w ogóle myśleć o powrocie „starej” Trójki. O ile ten powrót w ogóle jeszcze jest możliwy – powiedział w rozmowie z Onetem Mann.

Polecane


Share This