Tomasz Makowiecki wraca na scenę. Potwierdzono pierwszą festiwalową datę


2020.03.05

opublikował:

Tomasz Makowiecki wraca na scenę. Potwierdzono pierwszą festiwalową datę

fot. M. Szymończyk

Długo wyczekiwany powrót na scenę i występ jednej z najważniejszych postaci polskiej sceny elektronicznej. Tomasz Makowiecki i Jacek Sienkiewicz dołączyli do programu wrocławskiego festiwalu WROsound, którego tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 17-19 lipca.

Tomasz Makowiecki, który niedawno ogłosił powrót do regularnej działalności wydawniczej i koncertowej, do Wrocławia przywiezie znane utwory, ale także nowe kawałki, które znajdą się na kolejnym albumie artysty. Makowiecki jest obecny na polskiej scenie muzycznej od 2001 roku. Ma na koncie pięć studyjnych albumów i udział w kilkudziesięciu wydarzeniach i projektach muzycznych. Był wielokrotnie nominowany do nagród polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyk oraz Paszportu Polityki. W lutym na serwisy streamingowe trafił „Moizm“, czwarty i dotychczas najbardziej bezkompromisowy oraz osobisty album trójmiejskiego artysty – krążek oryginalnie wydano w 2013 roku. Ta, od dawna niedostępna na rynku, płyta ukazała się wzbogacona o singiel „Ciało” –  cover zespołu Republika, który artysta wykonywał podczas koncertów promujących „Moizm“.

Na fanów bezkompromisowych elektronicznych dźwięków czeka występ Jacka Sienkiewicza, bez wątpienia jednego z pionierów polskiej sceny elektronicznej ostatnich dwóch dekad. Zaczynając od wczesnych brzmień acid i rave, a w ostatnich latach skłaniając się ku zaawansowanym, dźwiękowym eksperymentom, jest autorem kilku albumów i ponad 50 winylowych singli, których zawartość rozpięta jest pomiędzy typowo imprezowymi techno produkcjami a abstrakcyjnymi ambientowymi impresjami. Od 1999 prowadzi swoją wytwórnię Recognition, za pośrednictwem której odkrywa i promuje nietuzinkowych polskich artystów.  W ostatnich latach Jacek rozwija także projekty interdyscyplinarne, jak improwizowane koncerty, instalacje czy innowacyjne prace wideo, jak również eksperymentalne kompozycje nawiązujące do muzyki współczesnej, w tym reinterpretacje kompozytorów związanych ze słynnym Studio Eksperymentalnym Polskiego Radia.

Muzycy zasilą sobotni (18 lipca) zestaw artystów trzydniowej imprezy. Festiwal w tym roku znacznie powiększył swój line-up, dlatego organizatorzy ze Strefy Kultury Wrocław zdecydowali się na przygotowanie dwóch scen – jedna stanie na placu Społecznym, druga w podwórku Impartu. Łącznie 16 polskich i zagranicznych artystów wystąpi w tym roku na WROsoundzie – w tym większość z premierowym materiałem.

Dotychczasowy line-up prezentuje się następująco:

 

17 lipca

Tycho

HVOB live

Coals

Meek, Oh Why?

Biały Tunel

Syny

 

18 lipca

Thylacine

Tomasz Makowiecki

Jacek Sienkiewicz

Baasch

MIN t

 

19 lipca

Koncert zamknięcia: WOODKID

 

WROsound

17-19 lipca

plac Społeczny, Wrocław

Bilety i karnety dostępne na www.wrosound.com, www.eventim.pl, www.goingapp.pl,  www.empikbilety.pl oraz w aplikacji Going., salonach Empik i Media Markt w całym kraju i stacjonarnych kasach Strefy Kultury Wrocław.

Polecane

Share This