Tomasz Organek komentuje wydarzenia z białostockiego Marszu Równości


2019.07.22

opublikował:

Tomasz Organek komentuje wydarzenia z białostockiego Marszu Równości

Foto: P. Tarasewicz / CGMCreativeStudio

W weekend w Białymstoku odbył się pierwszy Marsz Równości. Jego uczestnicy zostali zaatakowani przez prowadzących tego dnia własne manifestacje przedstawicieli środowisk kibicowskich i narodowych.

Poza agresją słowną w stronę uczestników Marszu Równości i ochraniających ich pochód policjantów leciały m.in. kamienie i butelki. Finalnie policja aresztowała 25 osób zakłócających marsz.

Każda osoba, która dopuszcza się łamania prawa lub utrudnia policjantom wykonywanie zadań, musi liczyć się z konsekwencjami. Policja będzie zawsze stanowczo reagować na przejawy takich zachowań – komentowała na Twitterze szefowa MSWiA Elżbieta Witek.

Tomasz Organek komentując wydarzenia z Białegostoku nawiązał do swojej piosenki „Niemiłość”. „Niemiłość po polsku” – zatytułował swój facebookowy post artysta.

Poziom agresji, przemocy, niezrozumienia i szowinizmu nie tyle szokuje, bo do takich scen niestety w Polsce już się zdążyliśmy przyzwyczaić, co uświadamia po raz kolejny w jakim kraju żyjemy i ile jeszcze pracy przed nami.

I idę ulicą i już słyszę jak krzyczą, że racja jest jedna, ponad wszystko, nie dwie.

Jesteś z nami czy przeciw, mamy gaz i kastety i Bóg jest z nami nie wiem czy wiesz… – napisał, cytując fragment tekstu.

Polecane

Share This