Tomasz Raczek dołącza do byłych dziennikarzy Trójki


2020.05.03

opublikował:

Tomasz Raczek dołącza do byłych dziennikarzy Trójki

Tomasz Raczek zdj. Tomasz Raczek Facebook

Znany teatrolog, krytyk filmowy i publicysta Tomasz Raczek dołączył do redakcji radia „Nowy Świat” i będzie przybliżał słuchaczom filmowy świat.. Raczek jest autorem programów telewizyjnych i radiowych, a w latach 2012-2013 był redaktorem naczelnym miesięcznika „Film”. Współpracował m.in. z Polskim radiem czy RMF FM. Informację o dołączeniu Tomasza raczka do byłych dziennikarzy Trójki przekazano na profilu Ratujmy Trójkę na Facebook’u.

By przerwać tę niezręczną ciszę, z największą przyjemnością oznajmiamy, że filmowy Nowy Świat będzie przybliżał Państwu – czytamy w oświadczeniu.

SPRAWDŹ TAKŻE: Milion na szesnastkach – Norbi, Klocuch, Gonciarz i raperzy walczą o pieniądze na szczytny cel

Wojciech Mann, Magda Jethon, Jan Chojnacki, Fisz i Wojciech Waglewski to tylko niektóre osoby, które będzie można usłyszeć w radiu Nowy Świat. Ma to być radio oparte na najlepszych tradycjach dawnej Trójki i usłyszymy w nim wielu byłych dziennikarzy programu Trzeciego Polskiego Radia. Jednak aby radio mogło z powodzeniem działać wymagane są comiesięczne wpływy w wysokości 250 tys. złotych. Rozpoczęto więc zbiórkę pieniędzy i jak zaznaczyli organizatorzy – jeśli nie uda się zebrać wymaganej kwoty, to pieniądze zostaną przekazane na walkę z koronawirusem. Potrzebną kwotę uzbierano w zaledwie 35 godzin. Obecnie na koncie zbiórki jest już prawie pół miliona złotych.

Polecane


Share This