Tomek Lipiński & Tilt w Och Teatrze

Już dziś wyjątkowy koncert w Warszawie.


2013.03.17

opublikował:

Tomek Lipiński & Tilt w Och Teatrze

Tomek Lipiński & Tilt, żywa legenda polskiej sceny muzycznej wystąpi 17 marca w warszawskim Och-Teatrze. Będzie to specjalny koncert, jedyny w swoim rodzaju podczas trwającej obecnie trasy koncertowej zespołu.

Jak pokazała wydana w 1996 roku koncertowa płyta Tiltu z Teatru Buffo – teatralne sale i ich atmosfera działają na Tilt inspirująco i zachęcają do szukania nowych rozwiązań. Grupa szykuje na ten koncert również specjalny repertuar.

Tomek Lipiński & Tilt wystąpią w znakomitym składzie. Sekcję rytmiczną tworzą Karol Ludew i Piotr Leniewicz z zespołu Semantik Punk (ex. Moja Adrenalina, której utwory trafiły do filmu „Essencial Killing” Jerzego Skolimowskiego). Na instrumentach klawiszowych zagra Wojciech Konikiewicz, wybitny muzyk, który ma na koncie udział w nagraniu około 100 płyt i współprace z takimi artystami jak m.in. Grzegorz Ciechowski, Lech Janerka, Tilt, T. Love,  Asian Dub Foundation, Izrael, Brygada Kryzys i wiele innych. Z kolei na saksofonie i flecie zagra kolejna nietuzinkowa osobowość polskiej sceny – Alek Korecki, znany choćby z takich zespołów jak Young Power, Tie Break, Soyka Kolektyw, Brygada Kryzys, Elektryczne Gitary.

Repertuar koncertu w Och-Teatrze będzie szczególny, ale na pewno usłyszymy piosenki pochodzące z rożnych okresów funkcjonowania TILTu, utwory z solowego repertuaru Tomka Lipińskiego oraz… niech to pozostanie niespodzianką dla słuchacza.

TILT wielką popularność zdobył w latach 80, stając się jedną z najważniejszych grup w historii polskiej muzyki rockowej. Do największych przebojów Tiltu należą takie utwory jak „Mówię Ci że”, „Rzeka miłości, morze radości, ocean szczęścia”, „Runął już ostatni mur”, czy „Jeszcze będzie przepięknie”.  Grupa miała kilka wcieleń muzycznych i personalnych, ale niezmiennie jest dowodzona przez Tomka Lipińskiego, jednego z najlepszych polskich „piosenkopisarzy”.

TOMEK LIPIŃSKI & TILT w Och-Teatrze!

17 marca 2013

godz.: 18:00

bilety: 60zł

Rezerwacja i zakup biletów online: http://www.ochteatr.com.pl/repertuar/zakup-biletow?s=6241&d=5296

 

TOMEK LIPIŃSKI

Lider i współzałożyciel zespołów Brygada Kryzys, Tilt i Fotoness. Grał też z Izraelem, nagrywał również solowo (album „Nie pytaj mnie” z 1994). W latach 1991-1993 pisał felietony dla Tylko Rocka. Produkował programy muzyczne dla TVP (1991-93). Był dyrektorem marketingowym BMG Poland (1993), współtwórcą i prezenterem kultowej Radiostacji (1998 – 2000), redaktorem naczelnym Aktivista (2000). Ma na koncie kilka drugoplanowych ról aktorskich, jest autorem muzyki do kilku filmów (m.in. „Słodko gorzki”, za którą dostał w 1996 nagrodę na gdyńskim XXI Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych, „Psy II: Ostatnia krew” oraz „Reich” – wszystkie w reż. Władysława Pasikowskiego). Rozmówca Chrisa Salewicza w głośnym filmie „Beats of Freedom – Zew wolności” zrealizowanym przez Wojciecha Słotę i Leszka Gnoińskiego, w którym legendy polskiej muzyki rockowej opowiadają o epoce lat 80.

 

Polecane