Tomek Szymuś jak Paul Anka?


2009.06.12

opublikował:

Tomek Szymuś jak Paul Anka?

Coraz częściej ludzie chcą się bawić przy znanych przebojach zaaranżowanych na orkiestrę, bo jest to niezwykle wrażenie artystyczne i ekskluzywna rozrywka. Szlaki przetarł ostatnio Paul Anka prezentując płytę „Swinging Rock”, gdzie wykonuje największe rockowe przeboje ostatnich 20 lat w jazzowo-swingowych aranżacjach. To jest cel, który chce osiągnąć Tomek Szymuś ze swoim bandem.

17 czerwca, w środę o 20.00 będzie można przekonać się o sile orkiestry Tomka Szymusia. Tomek z orkiestrą zagra w klubie SKETCH przy ul. Foksal 19.

Będzie to impreza z cyklu After Office, pod tytułem Sex W Naszym Mieście. Obok pokazu mody i wyszynku, Orkiestra Tomka wykona zaaranżowane na bigband standardy jazzowe i evergreeny. Towarzyszyć jej będzie Ania Stepniewska i Ania Serafinska, a całość prowadzi Marzena Rogalska.

Tomek Szymuś mimo młodego wieku CV ma długie i bogate. Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie Kompozycji i Aranżacji.

Współpracował z zespołami: Polucjanci, Sistars, Golec uOrkiestra i wokalistami: Stanisławem Sojką, Wiolettą Willas, Justyną Steczkowską, Markiem Torzewskim, Katarzyną Groniec, Anną Marią Jopek, Robertem Janowskim, Jackiem Wójcickim.

Brał udział w wielu programach telewizyjnych, m.in.: „Szansa na Sukces”, „Tata Show”, „Idol”, „Dubidu” i „Od przedszkola do Opola”.

Dyrygent i aranżer na festiwalu Top Trendy 2005, 2006 i 2007 r. oraz rozdania nagród Róże Gali, EFFIE – Konkursu Efektywności Reklamy. Przygotował oprawę muzyczną i poprowadził orkiestrę na rozdaniu Europejskich Nagród Filmowych 2006 i polskich nagród filmowych Złote Kaczki 2007. Pisał aranżacje do Sopot Festiwal 2006, Tańca z Gwiazdami (IV edycji) i wielu innych programów telewizyjnych oraz koncertów.

Gra na instrumentach klawiszowych w warszawskim Teatrze Muzycznym Roma w spektaklach: „Piotruś Pan”, „Miss Saigon”, „Koty”, „Grease”, „Taniec Wampirów”.

Dużo pracuje, lubi adrenalinę, odpowiada mu szybkie tempo życia, dlatego też chętnie jeździ wraz z rodziną na rowerze i nartach, frajdę sprawiają mu też start samolotu i rola pasażera kierowcy rajdowego.

Po mocnych wrażeniach najchętniej wycisza się podróżując lub w rodzinnych stronach, patrząc na spokojną toń mazurskiego jeziora.

W orkiestrze dyrygowanej przez Tomka występują:

wokal: Beata Bednarz, Patrycja Gola, Michał Rudaś, Krzysiek Pietrzak

I skrzypce: Patrycja Jopek i Joanna Romejko

II skrzypce: Kasia Gmitruk i Marta Grott

altówka: Beata Prylińska i Dagna Krzempek

wiolonczela: Ania Kuczok i Bogna Sikorska

trąbka: Piotr Ziarkiewicz, Marcin Ołówek, Miłosz Gawryłkiewicz

puzon: Andrzej Rękas

saksofon altowy/flet/klarnet: Mariusz „Fazi” Mielczarek

saksofon tenorowy/flet/klarnet: Leszek Szczerba

saksofon barytonowy/flet: Paweł Gusnar/Janusz Brych

gitara: Bartek Jakubiec, Artur Lesicki, Maciek Mazurek

gitara basowa: Patryk Stachura

perkusja: Michał Dąbrówka

instrumenty perkusyjne: Sławomir Berny

instrumenty klawiszowe: Piotr Wrombel

17 czerwca

Warszawa, Klub Sketch, ul. Foksal 19

godz. 20.00

Polecane

Share This