Tones And I przedstawia nowy singiel „Charlie”


2022.08.16

opublikował:

Tones And I przedstawia nowy singiel „Charlie”

Utwór ukazuje się wraz z oficjalnym lyric video. Z okazji premiery, artystka wykonała premierowo „Charlie” w programie „Jimmy Kimmel Live!”. W nowej, inspirowanej disco piosence Tones And I brzmi odważniej i weselej, a jej głos porywa euforią.

– „Charlie” to piosenka, która pojawiła się znikąd. Powstała w trzy godziny. Najpierw napisaliśmy linię basu. To numer o tęsknocie za moim psem Charliem i innych rzeczach. To funkowy jam i chciałam się nim trochę pobawić – wyjaśnia gwiazda.

Wydany w 2001 roku debiutancki album Tones And I, „Welcome To The Madhouse”, dotarł na szczyt list sprzedaży w Australii. Płyta opisuje intymną, szczerą i barwną podróż od występów na ulicach w Byron Bay do międzynarodowej sławy i pożegnania z najlepszym przyjacielem. Całość stanowi poruszającą i magnetyczną kolekcję 14 utworów napisanych w całości przez australijską artystkę i także przez nią współprodukowanych.

Z płyty pochodzi poetycka, poruszająca kompozycja „Fly Away”, którą Tones And I zaprezentowała m.in. w programach „Jimmy Kimmel Live!” i „The Ellen DeGeneres Show”. „Welcome To The Madhouse” zawiera również „Won’t Sleep”, który pojawił się wraz z oficjalnym teledyskiem wyreżyserowanym przez Tones And I, Nicka Kozakisa i Liama Kelly’ego oraz „Cloudy Day”, który „Variety” okrzyknął „idealnym hymnem pandemii”.

Tones And I zdobyła rozgłos za sprawą światowego przeboju „Dance Monkey”, który okazał się najczęściej wyszukiwanym singlem wszech czasów w aplikacji Shazam. Jest również najczęściej streamowanym utworem jakiejkolwiek artystki na tej platformie. Od premiery „Dance Monkey” zgromadziło 1,8 miliarda odsłon na YouTube a sama piosenka była odsłuchiwana ponad 7 miliardów razy w serwisach streamingowych. Singiel 6-krotnie pokrył się platyną w USA, a także zdobył status wielokrotnej platyny czy nawet diamentowy w innych krajach. Hit trafił na EP-kę „The Kids Are Coming” (złoty certyfikat”), która zapewniła gwieździe najważniejsze nagrody australijskiego przemysłu fonograficznego ARIA Awards w kategoriach Przełomowy artysta, Najlepsza artystka, Najlepsze wydawnictwo pop czy Najlepsze niezależne wydawnictwo.

Pochodząca z australijskiego półwyspu Mornington Tones And I, na początku 2018 roku wybrała się do Byron Bay, aby spróbować sił, śpiewając na ulicach. Już pierwszego dnia gromadziła wokół siebie tłumy. Tones rzuciła więc pracę w sklepie i zdecydowała się uczynić Byron swoim nowym domem. Przez rok mieszkała w vanie, szlifując pisanie piosenek i śpiewając na ulicy w każdy weekend. Rok później miała jedną z największych piosenek na świecie – „Dance Monkey”.

Polecane

Share This