TOPTrendowcy – sylwetki kolejnych gwiazd


2009.06.22

opublikował:

TOPTrendowcy – sylwetki kolejnych gwiazd

W dniach 26-28 czerwca w Operze Leśnej w Sopocie odbędzie się Festiwal TOPtrendy.

Pierwszego dnia Festiwalu podczas koncertu TOP zaprezentują się najpopularniejsi artyści, którzy sprzedali najwięcej płyt w tym roku. W tym gronie znalazł się Wojciech Waglewski z synami i projektem „Męska Muzyka”.

Rodzinny projekt, w ramach którego Wojciech Waglewski i jego synowie – Bartek (Fisz) oraz Piotrek (Emade), razem nagrali pierwszą wspólną pełnowymiarową, przebojową, choć w sumie bardzo kameralną muzykę – „męską muzykę”.

Waglewski, Fisz i Emade zadebiutowali razem już jakiś czas temu, na jubileuszowej płycie Voo Voo „XX cz.1”. Wtedy to żywiołowy utwór, zagrany i wyśpiewany wspólnie przez Wojtka, Bartka i Piotrka Waglewskich, nazwany „Wagle”, zamykał tę płytę.

Warto również dodać, że panowie artystycznie spotykali się wcześniej kilkakrotnie. Emade np. zasiadał za gramofonami podczas nagrań do „OOV OOV” oraz na koncertach promujących ten album. Słychać go więc na płycie „Voo Voo: Koncert w Trójce” z tego właśnie okresu. Fisz wystąpił gościnnie na „Płycie” Voo Voo. Wojtek Waglewski zagrał na gitarach na jednej z pierwszych płyt Fisza – „Na wylot”. Nie mówiąc już o tym, że Piotrek śpiewa na drugiej płycie „Małego Wu Wu” („Tam, tam i tu”), a okładkowy obrazek do niej przygotowywał przecież nie kto inny tylko Bartek…

Drugi dzień festiwalu zarezerwowany jest dla artystów – zdaniem organizatorów – najbardziej trendy. Wśród nich pojawi się Mika Urbaniak.

Wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, raperka. Od 11 roku życia pisze własne piosenki, jako 14 latka zadebiutowała na scenie, rok później ukazała się pierwsza piosenka z jej gościnnym udziałem. Mika była dotąd bohaterką drugiego planu. Przez media długo postrzegana jako córka swoich rodziców, gigantów jazzu – Urszuli Dudziak i Michała Urbaniaka. W branży muzycznej ceniona za świetny głos i doskonały flow, a co za tym idzie zapraszana do współpracy przez największe osobowości polskiej sceny. Jej głos znamy więc doskonale z solowych płyt Andrzeja Smolika („Who Told You”) oraz gościnnych nagrań i występów u boku m.in. Grzegorza Markowskiego, Mietka Szcześniaka, Noviki, O.S.T.R., Liroy’a i – oczywiście – Michała Urbaniaka.

Solowy kontrakt płytowy podpisała szybko – 10 lat temu – ale praca nad debiutanckim albumem trwała aż do dziś. Zmieniali się producenci, muzycy, koncepcja płyty. Wrodzony perfekcjonizm Miki kazał jej wstrzymywać się z debiutem aż do momentu, kiedy będzie w stu procentach zadowolona z nagranego materiału. Teraz jest. Album nosi tytuł „Closer”, a nad jego produkcją czuwał Troy Miller, znany ze współpracy m.in. z Amy Winehouse, Markiem Ronsonem i Roy’em Ayersem.

Polecane

Share This