Tori Amos wystąpi w Polsce


2011.05.06

opublikował:

Tori Amos wystąpi w Polsce

Tori Amos zadebiutuje w Deutsche Grammophon, najsłynniejszej na świecie wytwórni płytowej dedykowanej muzyce klasycznej, albumem zatytułowanym Night of Hunters, którego wydanie planowane jest na wrzesień tego roku. Fenomenalna, posiadająca na swoim koncie platynowe płyty artystka przygotowała kolejną przełomową płytę, zawierającą cykl piosenek XXI wieku inspirowanych wybranymi klasycznymi utworami z ostatnich 400 lat.

 

Na Night of Hunters, Amos kontynuuje klasyczną tradycję wariacji tematu: czerpie inspiracje z klasycznej formy, aby stworzyć nowe, odważne dzieło, składając równocześnie hołd oryginalnym, mistrzowskim kompozycjom.

Album Night of Hunters Amos komentuje: „Wykorzystałam strukturę cyklu klasycznych utworów, aby opowiedzieć współczesną historię. Bohaterem jest kobieta, której związek umiera. W ciągu jednej nocy bohaterka przechodzi inicjację, dzięki której na nowo poznaje samą siebie. Słuchaczowi pozwala to wyruszyć z bohaterką w podróż, podczas której odkrywa szereg muzycznych i emocjonalnych tematów.”

„Jednym z głównych tematów albumu jest myśliwy i osoba, na którą się poluje oraz jak Ci dwoje współistnieją w każdym z nas” tłumaczy piosenkarka.

W ramach promocji płyty Night of Hunters artystka wyruszy w trasę koncertową po Europie i Stanach, rozpoczynającą się w Helsinkach (Finlandia) 28 września.

Z ponad 12 milionami sprzedanych płyt i wieloma nominacjami do nagrody Grammy, Tori Amos jest jedną z najbardziej wpływowych i odnoszących największe sukcesy artystek naszych czasów. Jest pionierką na wielu polach: jako pierwsza artystka wydająca płyty w dużej wytwórni udostępniła swój singiel do ściągnięcia z sieci, przekształciła swoje piosenki w powieści graficzne i produkowała pionierskie klipy podczas całej swojej kariery. Ma szerokie spectrum wiernych fanów, słynie z uznanych przez krytyków i będących dużym sukcesem komercyjnym tras koncertowych i nieustająco zmieniających się występów. Tori Amos jest także darczyńcą i współzałożycielem RAINN (Rape, Abuse, and Incest National Network) – największej w Stanach organizacji walczącej z przemocą seksualną.

W ramach trasy Night of Hunters Tori Amos wystąpi w warszawskiej Sali Kongresowej 13 października. Bilety w cenach 176 zł, 187 zł, 198 zł i 209 zł są już dostępne na livenation.pl.

Więcej szczegółów na:

livenation.pl, toriamos.com, www.twitter.com/therealtoriamos, www.facebook.com/toriamos.


Tori Amos

Warszawa, Sala Kongresowa

13 października

Polecane

Share This