Trasa klubowa Budki Suflera


2012.04.10

opublikował:

Trasa klubowa Budki Suflera

Zespołu Budka Suflera szeroko przedstawiać nie trzeba. Przez  trzydzieści osiem lat swojej nieprzerwanej działalności zespół wydał 23 albumy, wylansował wiele przebojów. W 1997 roku ukazał się album „Nic nie boli tak jak życie”.

 

1 000 000 sprzedanych egzemplarzy stał się nokautującym wynikiem w dziejach polskiego rynku muzycznego. Zespół otrzymał wszystkie możliwe nagrody, wygrał wszystkie możliwe plebiscyty polskiego rynku muzycznego.

Powracając do korzeni zespołu trudno nie przypomnieć kultowej płyty  „Cień wielkiej góry”, której popularność i charyzmę  trudno zestawiać z wydawnictwami współczesnego polskiego rynku.  „Przechodniem byłem między wami”, „Ona przyszła prosto z chmur” , „Za ostatni grosz” , podobnie jak „Cień..”  weszły do kanonu polskiej muzyki rockowej. Utwory takie jak „Jolka, Jolka pamiętasz”, „Jest taki samotny dom” … stały się hymnami pokoleniowymi.

Po prawie czterdziestu latach Budka Suflera nadal zapełnia największe polskie obiekty swoimi koncertami. 

Koncert  „Cień wielkiej góry” jest elementem  nowego artystycznego projektu pod nazwą  LIVE & STUDIO .  W listopadzie 2011 ukazało się wydawnictwo , które prezentuje materiał muzyczny z historycznej płyty „Cień wielkiej góry” w postaci oryginalnej z roku 1975 oraz w wersji  live z  koncertu zagranego w październiku 2011.

Koncert to repertuar pierwszych  płyt katalogowych Budki Suflera : „Cień wielkiej góry” i „Przechodniem byłem między wami” oraz covery  wielkich w owym czasie grup rockowych np. Free, Bad Company, Tempet, Spooky Tooth… Koncert typowo rockowy kierowany do publiczności klubowej i fanów rockowej Budki z lat 70 – tych.

Zespół występuje w składzie :

Krzysztof Cugowski  – śpiew

Romuald Lipko  – instrumenty klawiszowe

Tomasz Zeliszewski – perkusja

Łukasz Pilch – gitara

Mirek Stepień – gitara basowa

Polecane

Share This