Travis Scott na koncercie w „Fortnite” zarobił dwadzieścia razy więcej niż zarabia na występach w realu


2020.12.02

opublikował:

Travis Scott na koncercie w „Fortnite” zarobił dwadzieścia razy więcej niż zarabia na występach w realu

fot. kadr z wideo

Wszystko wskazuje na to, że koncert Travisa Scotta w Fortnite był najbardziej dochodowym gigiem muzycznym  w historii wirtualnej rzeczywistości. Forbes opublikował właśnie raport, z którego wynika raper na koncercie dla Epic Games zarobił 20 milionów dolarów. Dla porównania trwająca cztery miesiące, 56-przystankowa trasa Scotta Astroworld w latach 2018-2019 przyniosła około 53,5 miliona dolarów, czyli nieco poniżej miliona dolarów za występ. Co więcej występ Scotta w Fortnite trwał 9 minut. Wygląda więc na to, że raper zainkasował ponad dwa miliony dolarów za minutę występu. Oczywiście pod uwagę trzeba wziąć fakt, że sam występ poprzedziły wielomiesięczne przygotowania. Nadal jednak kwota robi spore wrażenie.

Epic Games nie skomentowało kwoty 20 milionów dolarów, ale stwierdziło, że sukces koncertu Scotta jest dowodem na to, że występy cyfrowe są opłacalne.

Przypomnijmy, że w październiku Travis ogłosił, że nawiązał współpracę z Sony w ramach „strategicznego partnerstwa kreatywnego” na PlayStation 5. Miesiąc później raper zaprezentował linię butów stworzony w kooperacji Nike i PlayStation.

Polecane


Share This