très.b na żywo w Czwórce


2012.07.14

opublikował:

très.b na żywo w Czwórce

W sobotnim „Ministerstwie dźwięku” na antenie radiowej Czwórki zagra na żywo grupa très.b. Mieszanki rocka alternatywnego i indie będzie można posłuchać już 14 lipca o godz. 18.00 na antenie Czwórki – Radia z Wizją.

très.b to formacja o europejsko-amerykańskich korzeniach. Zespół tworzy trzech muzyków – brytyjsko-duński perkusista Thomas Pettit, gitarzysta Oliver Heim – pół Holender, pół Amerykanin oraz polska piosenkarka wokalistka i basistka, Misia Furtak. Nazwa zespołu, pochodząca z języka francuskiego („bardzo.b”), odnosi się do muzyki klasy B – surowej i nieoszlifowanej.

très.b powstało w 2005 roku w Luksemburgu, a od 2011 roku rezyduje w Polsce. Pierwsza EP-ka – „Neon Chameleon”, ukazała się w 2006 roku i zwiastowała studyjny album – „Scylla and Charybdis”, wydany własnym nakładem. Obie płyty zostały bardzo dobrze odebrane w Holandii – zarówno przez słuchaczy, jak i krytyków, a grupa zagrała liczne koncerty niemal w całej zachodniej Europie – Danii, Francji, Luksemburgu oraz Wielkiej Brytanii.

W 2010 roku très.b wydał drugi studyjny longplay – „The Other Hand”, któremu ostatecznego szlifu nadał nowojorski producent, Victor Van Vougt, mający na swoim koncie współpracę z takimi artystami, jak The Bad Seeds czy PJ Harvey. Album nie przeszedł bez echa – w 2011 roku został uhonorowany Fryderykiem jako „Debiut Fonograficzny Roku”.

Kolejny album très.b – „40 Winks of Courage” pojawił się na rynku w maju 2012 roku i jest typowany przez media jako płyta roku.

Druga część rozmowy jest TU.

Zespół od kilku lat intensywnie koncertuje w Polsce i za granicą. Na swoim koncie ma ponad 200 występów, m.in. w Wielkiej Brytanii, Francji, Danii, Holandii, Luksemburgu oraz w Polsce, m.in. na kluczowych polskich festiwalach muzyki rockowej – Opener (2011 i 2012) oraz Off Festival (2009 i 2011).

Tagi


Polecane

Share This