Tribute To Miles Orchestra & Dr Das (Asian Dub Foundation) już dziś w Progresji


2014.09.28

opublikował:

Tribute To Miles Orchestra & Dr Das (Asian Dub Foundation) już dziś w Progresji

Miles Davis zmarł 28 września 1991 roku. Od lat w rocznicę śmierci Mistrza odbywają się koncerty poświęconego muzykowi projektu Tribute To Miles Orchestra. Tradycja koncertów w rocznicę odejścia wielkiego trębacza jest wciąż podtrzymywana. Od chwili powstania zespół występuje co roku we wrześniu w różnych salach koncertowych Warszawy, gromadząc licznych zwolenników muzyki i zbierając entuzjastyczne recenzje.

W 2014 roku mijają 23 lata od śmierci Milesa Davisa, 31 lat od jego słynnego, pierwszego koncertu w Polsce w ramach Jazz Jamboree 83, a także 17 lat od powstania Tribute To Miles Orchestra. Wojciech Konikiewicz z tej okazji poprowadzi koncert milesowski Tribute To Miles Orchestra, która zaprezentuje radykalne, psychodeliczno-­futurystyczne wersje utworów Davisa, Shortera oraz oryginalne kompozycje. Koncert odbędzie się w niedzielę w warszawskiej Progresji.

W składzie grupy pojawi się specjalnie z tej okazji basista brytyjskiego zespołu Asian Dub Foundation ­ Dr Das. Muzyk od lat inspiruje się Davisem, współpracował wielokrotnie z Konikiewiczem ­ zarówno w składzie punk jazzowego kolektywu Pinski Zoo, jak też ADF (płyta Enemy of the Enemy). TTMO wystąpi w następującym składzie:

Antoni „Ziut” Gralak – tp

Janusz Smyk – ss,as, fl

Wojciech Konikiewicz – keys, g

Janusz Yanina Iwański – g

Dr.Das – b

Marek Surzyn – dr

Piotr „Jackson” Wolski – perc

Polecane

Share This