Tricky na Free Form Fest 2013


2013.03.01

opublikował:

Tricky na Free Form Fest 2013

Tricky dołączył do grona wykonawców, którzy wystąpią na warszawskim Free Form Festivalu. Do tej pory ogłoszono m.in. takich artystów jak Woodkid, Miss Kittin, Apparat Band, SebastiAn czy Azealia Banks).

Tricky znany jest przede wszystkim jako wokalista, kompozytor i producent, ale to też aktor i odkrywca talentów. Przed wszystkim jednak to legendarna postać bristol sound i współtwórca trip-hopu.

Pierwsze kroki stawiał w formacji Wild Bunch, która przeistoczyła się później w Massive Attack. To z tą formacją nagrał płyty definiujące gatunek, czyli „Blue Lines” i „Protection”. W 1995 Tricky przyszedł czas na solowy sukces, za sprawą debiutanckiego albumu „Maxinquaye”.

Tricky współpracował z Björk, PJ Harvey, muzykami Red Hot Chili Peppers czy Alanis Morissette. To on odkrył Martinę Topley-Bird.

Tegoroczna wizyta w Polsce związana jest z promocją najnowszego albumu „False Idols”, którego premiera zaplanowana jest na 28 maja.

Poniżej przypominamy fragment występu na Heineken Open`er Festival 2010:FreeFormFestival odbędzie się w dniach 10-11 maja w warszawskiej Soho Factory. Ceny karnetów dwudniowych: 

150 zł do 15 marca, 170 zł od 15 kwietnia, 190 zł od 16 kwietnia. 

Sprzedaż biletów jednodniowych ruszy 1 marca. Bilety można kupić w sieci eBilet:  

Polecane

Share This