Tricky zapowiada Epkę i trasę po Polsce


2020.02.20

opublikował:

Tricky zapowiada Epkę i trasę po Polsce

Tricky wraca do Polski i zapowiada nowy materiał: EPkę „20,20” z udziałem Aniki oraz Marty Złakowskiej, która w ostatnich latach występowała z legendą trip-hopu na całym świecie.

Tricky wraz z Martą i zespołem zagrają 22 kwietnia w Warszawie (Niebo), 23.04 w Krakowie (Kwadrat) i 24 kwietnia we Wrocławiu (Zaklęte Rewiry)

W ubiegłym roku album Tricky’ego „Maxinquaye” uznano za klasyk podczas gali „Q Awards” – dziennikarze prestiżowego magazynu w poprzednich latach tytuł ten przyznawali m.in epokowym płytom Queen, Pink Floyd, U2, The Verve.

Tricky, zbuntowany, mroczny enfant terrible trip hopu, znalazł swoje miejsce w oficjalnym kanonie. Historię swojego dramatycznego życia opowiedział niedawno w przejmującej książkowej biografii „Hell Is Round The Corner”, wspominając trudne dorastanie w Bristolu, lata występów z Massive Attack i późniejszą karierę.

2020 rok to jej nowy rozdział. EP „20,20” ukaże się w marcu. Opublikowany już singiel „Lonely Dancer” z gościnnym udziałem Aniki – w Polsce znanej ze współpracy z duetem Syny – brzmi jak zwykle bardzo osobiście i przejmująco. W kameralnym duecie „Hate This Pain” usłyszymy z kolei Martę Złakowską, wokalistkę z Krakowa, która już wcześniej nagrała z Tricky’m poruszającą piosenkę „Makes Me Wonder”.

Marta poznała Tricky’ego podczas jego ostatniej polskiej trasy – nieoczekiwanie wystąpiła u jego boku na scenie w Krakowie i Wrocławiu. Od tamtych występów Polka stałą się nieodłączną częścią grupy brytyjskiego artysty – odwiedziła z nim europejskie stolice, Amerykę Południową i zagrała amerykańską trasę supportując grupę A Perfect Circle. Tym razem wraca do rodzinnego miasta jako pełnoprawny głos zespołu. W Krakowie Tricky wystąpi 23 kwietnia (klub Kwadrat), dzień wcześniej zobaczymy go w Warszawie (Niebo), a 24 kwietnia we Wrocławiu (Zaklęte Rewiry).

Bilety w sprzedaży od czwartku 20.02 : Biletomat.pl, Eventim.pl, Going.pl i Ticketmaster.pl

Polecane

Share This