Trivium dwukrotnie w Polsce


2013.07.21

opublikował:

Trivium dwukrotnie w Polsce

11 sierpnia Trivium i Frontside wystąpią w warszawskiej Progresji, dzień później zespoły przeniosą się do Krakowa, gdzie zagrają w klubie Kwadrat.

Trivium

Metalcore się kończy? Thrash i heavy metal nie mają się najlepiej? To może połączyć te gatunki? Być może tak rozumował niezwykle utalentowany gitarzysta, wokalista i kompozytor Matt K. Heafy, gdy zakładał w 2000 roku Trivium. A nawet jeśli takich dywagacji nie było, Amerykanin z Florydy dzięki umiejętnemu połączeniu krzykliwości metalcore`a, thrashowego młócenia z ciężarem i melodyką heavy odniósł ogromny sukces, liczony w ponad milionie sprzedanych płyt na świecie i koncertami na największych imprezach u boku legend mocnej muzyki. Trivium wciąż promuje wydany w 2011 roku świetny krążek „In Waves”, ale Matt z kolegami już pracują nad jego następcą, który ma nosić tytuł „Vengeance Falls”. Być może w Polsce fani będą mieli okazję usłyszeć jakieś pochodzące z niego kawałki. Na pewno nie zabraknie kilerów z „Ascendancy”, „The Crusade” i „Shogun”, co jest wystarczającym powodem, aby pojawić się na koncercie.

Frontside

Jeden z najlepiej śpiewających po polsku zespołów metalowych, laureaci Fryderyka za wydany w 2002 roku album „I Odpuść Nam Nasze Winy”. Sosnowiecki Frontside, któremu niezmiennie przewodzi gitarzysta Mariusz „Demon” Dzwonek, to już instytucja na scenie rodzimego ekstremalnego grania. Grupa wspaniale łączy metal core z death metalem, tworząc zabójczą mieszankę o nazwie deathcore. Frontside w Polsce koncertuje regularnie. Występował też poza granicami ojczyzny (m.in. Wielka Brytania, Irlandia, Ukraina). Ostatnia płyta w dorobku Frontside to „Zniszczyć Wszystko” z 2010 roku, ale sosnowiczanie przygotowują już nowy krążek.

Polecane

Share This