Trójka na 50-lecie


2012.01.07

opublikował:

Trójka na 50-lecie

W najbliższych dniach na antenie radiowej Trójki pojawią się nowe propozycje programowe związane z obchodami 50-lecia anteny, m.in. już od poniedziałku Program 3 zaprasza na nowy cykl „Trójka z dżemem – palce lizać!”.

7 stycznia, od godz. 19.05, dzięki transmisji w Programie 3, Słuchacze będą mogli wziąć udział w „Studniówce”, koncercie inaugurującym obchody 50-lecia anteny. Koncert, podzielony na tematyczne dziesięciolecia, poprowadzi Magda Umer. Począwszy od lat 60. (w których powstała radiowa Trójka), poprzez kolejne dekady, aż do współczesności, dziennikarze poprowadzą Słuchaczy przez historię Programu 3 Polskiego Radia. Wspominać będą: Stefan Friedmann, Wojciech Mann, Marek Niedźwiecki, Artur Andrus i Marcin Łukawski, a zaśpiewają: Ania Rusowicz, Grzegorz Turnau, Justyna Steczkowska, Adam Nowak i Gaba Kulka.

Z kolei, od 9 stycznia na antenie Trójki ruszy cykl autorstwa Marcina Gutowskiego pt. „Trójka z dżemem – palce lizać!”. Audycji będzie można słuchać codziennie, od poniedziałku do soboty o godz. 7.40 i 16.35 oraz w niedziele o godz. 8.50 i 18.20. Do 1 kwietnia zostaną wyemitowane 84 odcinki opisujące, głosami twórców Trójki i osób z nią związanych, historię Programu 3 od momentu powstania do dziś. Nie zabraknie anegdot, śmiesznych historii i wielu wspomnień. W jinglu zapowiadającym audycję występuje Jan Kobuszewski – dziadek Jacek ze słynnej rodziny Poszepszyńskich – humorystycznego słuchowiska napisanego przez Macieja Zembatego i Jacka Janczarskiego, przez wiele lat emitowanego na antenie Programu 3.

Polecane

Share This