Trójka nie ma co grać? Donatan: „Mogą codziennie przez pół dnia grać moje kawałki”


2020.05.25

opublikował:

Trójka nie ma co grać? Donatan: „Mogą codziennie przez pół dnia grać moje kawałki”

Foto: P. Tarasewicz / CGM.PL

Po tym jak z listy przebojów Trójki usunięto piosenkę „Twój ból jest lepszy niż mój” Kazika, sporo granych na jej antenie artystów i wytwórni zapowiedziało bojkot rozgłośni i zażyczyło sobie wycofania ich utworów z anteny. Donatan spieszy Trójce z pomocą i sugeruje, że jeśli radio nie ma co grać, to może grać jego piosenki.

Jeśli Radio Trójka ma problemy z wyborem muzyki do swojej stacji z powodu bojkotu przez artystów, to mogą codziennie przez pół dnia grać moje kawałki – mnie jest obojętne, skąd płyną tantiemy i nie będę wybrzydzał 😂 „Pecunia non olet” 😎 – skomentował producent.

W dyskusji z fanami pod swoim postem producent odniósł się także do problemów finansowych, o których w dobie pandemii mówi coraz więcej osób z muzycznego świata. Artysta przyznał, że kompletnie nie dotknęła go sytuacja zaistniała przez koronawirusa, ponieważ dawno zdążył się uniezależnić finansowo od muzyki.

Prawda jest taka, że nie muszę robić sobie akcji PR, walcząc o wizerunek, żeby lepiej sprzedawać muzykę, „gdyż-ponieważ” od początku należałem do tej grupy twórców, którzy zainwestowali w inne biznesy, żeby nie być prostytutką do końca życia – wszak „wszyscy artyści to prostytutki” – napisał, nawiązując do klasycznego tekstu Kazika Donatan.

My tymczasem nieśmiało tylko przypominamy, że w przeciwieństwie do większości z tych, którzy teraz narzekają na brak zarobków, Donatan i tak nie żył z koncertów, więc nie odczuwa ich braku.

Polecane

Share This