Trójka nie zagra nowej piosenki Pawła Kukiza. Artysta: „Cenzura”, rozgłośnia: „Zagramy po wyborach”


2014.10.19

opublikował:

Trójka nie zagra nowej piosenki Pawła Kukiza. Artysta: „Cenzura”, rozgłośnia: „Zagramy po wyborach”

Paweł Kukiz opublikował pierwszy singiel promujący planowaną na 4 listopada płytę zatytułowaną „Zakazane piosenki”. Utworu „Samokrytyka (dla Michnika)” nie usłyszycie jednak na antenie Programu III Polskiego Radia, przynajmniej nie przed wyborami. Jak tłumaczy w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl  dyrektor programowa rozgłośni Magda Jethon: Pan Kukiz kandyduje w najbliższych wyborach samorządowych we Wrocławiu. Zawsze w czasie trwania kampanii wyborczej Polskie Radio działa zgodnie z przepisami wyborczymi. Pełnomocnik do spraw wyborów w Polskim Radiu restrykcyjnie przestrzega zasad obowiązujących w tym okresie. W czasie kampanii wyborczej Paweł Kukiz jest przede wszystkim kandydatem, nawet jeśli śpiewa. Gdybyśmy nadawali piosenkę kandydata Kukiza musielibyśmy zapraszać dodatkowo kandydatów z innych komitetów wyborczych w celu wyrównania czasów obecności na antenie. Powyższe zasady dotyczą też naszych pracowników i współpracowników, którzy zgłoszą chęć kandydowania. Muszą bezwzględnie na czas kampanii wziąć urlop – tłumaczy szefowa Trójki.Ze względu na treść jaka jest niesiona w tych piosenkach są one na cenzurowanym. Przypomina to cenzurę prewencyjną
– oto komentarz Pawła Kukiza, także udzielony portalowi Wirtualnemedia.pl. Tymczasem Magda Jethon zapewnia, że po wyborach rozgłośnia z przyjemnością będzie emitować „Samokrytykę (dla Michnika)”, gdyż sama piosenka pracownikom Trójki się podoba. U nas utworu możecie posłuchać już teraz.

Paweł Kukiz wystartuje w wyborach samorządowych. Artysta będzie się ubiegał o mandat radnego sejmiku na Dolnym Śląsku, walcząc o mandat z ostatniej pozycji listy KWW Bezpartyjni Samorządowcy w okręgu wrocławskim.

Polecane

Share This