Trójka znów bez dyrektora. Kuba Strzyczkowski odwołany


2020.08.21

opublikował:

Trójka znów bez dyrektora. Kuba Strzyczkowski odwołany

Kiedy pod koniec maja Kuba Strzyczkowski obejmował stanowisko dyrektora radiowej Trójki, zapowiadał, że zrobi wszystko, by Marek Niedźwiecki wrócił na antenę. Nie stało się to do dziś i nic nie wskazuje, by status byłego prowadzącego listę przebojów miał się zmienić. Zmienia się za to ponownie… dyrektor. Pracujący w Trójce od trzech dekad, a dyrektorujący jej od niespełna trzech miesięcy dziennikarz stracił wczoraj posadę. Mało tego – na godzinę przed rozpoczęciem jego audycji „Zapraszamy do Trójki” program został zdjęty z anteny.

Strzyczkowski w czwartek poszedł do prezes Kamińskiej z propozycją nowej ramówki. Zamiast akceptacji dostał dymisję – komentuje na łamach Wyborczej.pl Agnieszka Kublik, idealnie streszczając sytuację w Programie III.

Dlaczego zarząd Polskiego Radia odwołał Strzyczkowskiego? Redakcja Press.pl cytuje, że stało się to „z powodu naruszeń regulaminu i procedur wewnętrznych Spółki oraz przekraczania kompetencji i pełnomocnictw”. Nowym dyrektorem anteny został Michał Narkiewicz-Jodko.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Polecane


Share This