Troye Sivan wydaje singiel i wspiera branże kreatywną w czasach pandemii


2020.04.06

opublikował:

Troye Sivan wydaje singiel i wspiera branże kreatywną w czasach pandemii

Artysta pierwotnie miał wydać utwór za kilka miesięcy, jednak podróż do ojczystej Australii skłoniła gwiazdora do wydania singla już teraz. Przy okazji Sivan chce wesprzeć finansowo freelancerów z branży kreatywnej, którzy stracili źródło dochodu przez pandemię.

– „Take Yourself Home” to jedna z najlepszych piosenek, które napisałem. To taki rodzaj pogawędki motywującej dla samego siebie. Piszę piosenki tak, jakbym pisał kolejne odsłony pamiętnika. Kiedy zmieniają się sytuacje życiowe, miejsca, relacje, wtedy utwory mogą nabrać kompletnie nowego znaczenia. Tak się stało też i z tym kawałkiem, biorąc pod uwagę to, co dzieje się teraz na świecie.

SPRAWDŹ TAKŻE: Adam Sandler próbuje grać solo Jimmy’ego Page’a ze „Stairway To Heaven”

Przy okazji premiery „Take Yourself Home”, Troye zaapelował do freelancerów z branży kreatywnej o pomoc w stworzeniu wizuali do jego piosenek. „Graficy, animatorzy, chcę z wami pracować i dać wam pieniądze, które normalnie wydałbym na produkcję klipu” – czytamy na Instagramie gwiazdora. Odezwa była ogromna, a pierwsze efekty można podziwiać w lyric video:

SPRAWDŹ TAKŻE: Lady Gaga zaprezentowała okładkę nowej płyty

Współpraca z artystami nie ogranicza się wyłącznie do klipów – Troye udostępnił także trzy wzory t-shirtów zaprojektowane przez @jacktaylorlovatt oraz @Lanning. Dochód ze sprzedaży zasili fundusze Światowej Organizacji Zdrowia oraz Spotify COVID-19 Music Relief. Informacje na temat funduszu oraz działań WHO dostępne są TUTAJ.

Spotify COVID-19 Music Relief to projekt wspierający muzyków, którzy stracili źródło dochodu. Partnerami inicjatywy są MusiCares, PRS Foundation, Help Musicians oraz Unison Benevolent Fund. Do grupy dołączają kolejne organizacje z całego świata.

T-shirty zaprojektowane przez fanów Troye dostępne TUTAJ.

SPRAWDŹ TAKŻE: BANKS bez montażu, czyli cztery numery w formie EPki

Troye Sivan napisał „Take Yourself Home” wspólnie ze stałymi pracownikami: Lelandem (Selena Gomez, BTS, Charli XCX), Oscarem Görresem (The Weeknd, MARINA, Tove Lo) oraz Taylą Parx (Khalid, Ariana Grande). Za produkcję odpowiada Görrws, który pracował m.in. nad piosenkami „My My My!” i „I’m so tired…” ft. Lauv. „Take Yourself Home” w punkt oddaje poczucie izolacji i tęsknoty. Piosenka rozpoczyna się typowym dla Troye melancholijnym klimatem, by rozwinąć się w kawałek z zaskakującym, deep-electro zakończeniem.

Troye zdążył zgromadzić ponad 6,7 miliarda streamów. Jego drugi album, „Bloom”, został uwzględniony w wielu podsumowaniach 2018 roku -między innymi w takich mediach jak „Rolling Stone”, „USA Today”, „Billboard”, „OUT”, NPR Music, „The Guardian” i wielu innych. Dziennikarze „TIME” określili artystę idealnym gwiazdorem popu.

SPRAWDŹ TAKŻE: Empiki nie mogą sprzedawać płyt, ale Biedronki już tak. Sieć kusi nową ofertą

Sivan ma na koncie Billboard Music Award, trzy MTV Europe Music Awards oraz dwie nagrody GLAAD Media. „Revelation” – kawałek napisany z Jónsim do filmu „Wymazać siebie” – był nominowany do Złotego Globu, jak również trafił na shortlistę do nominacji do Oscara. „Louder Than Bombs”, utwór współnapisany przez Troye, trafił na nowy album BTS „Map of the Soul: 7”.

Polecane

Share This