Trudna sytuacja Gienka Loski


2018.10.10

opublikował:

Trudna sytuacja Gienka Loski

foto: mat. pras.

Miesiąc temu informowaliśmy o organizowanej przez Polską Fundację Muzyczną zbiórce na rzecz Gienka Loski. Podczas wiosennej wizyty na Białorusi miał wylew, w efekcie którego zapadł w śpiączkę.

Teraz jest już w domu, ale u mamy w Białooziersku na Białorusi. W dalszym ciągu jest w śpiączce, odżywia się przez sondę, oddycha samodzielnie dzięki tracheostomii, ale coraz lepiej komunikuje się ze światem, słyszy, żywo reaguje na dotyk, słowa, informacje, obecność bliskich i bardzo chce się obudzić. Jeszcze nie ma możliwości i wyraźnych wskazań medycznych na transport do Polski, choć jest to intensywnie sprawdzane – głosił opublikowany w połowie września komunikat.

Od tego czasu sytuacja artysty nieco się poprawiła, ale nadal jest bardzo trudna. Partnerka muzyka dąży do tego, by przewieźć go do kliniki Budzik Ewy Błaszczyk. Niestety, obecnie jest to niemożliwe, ponieważ stan artysty nie pozwala na taką podróż. Problemem są również wysokie koszty odpowiedniego transportu. – Zaczyna otwierać oczy, reaguje na głos, na dotyk – relacjonuje w rozmowie z „Dobrym tygodniem” Agnieszka Stawicka (cytat za serwisem terazmuzyka.pl). Z racji na niemożliwość przewiezienia muzyka do olsztyńskiej kliniki jego partnerka zabiega o to, by do Gienka Loski przyjechał jeden z tamtejszych lekarzy.

Obudźmy Gienka!

Polska Fundacja Muzyczna prosi o wpłaty na dedykowane Gienkowi Losce subkonto o numerze 24 1140 1977 0000 2634 0600 1019. – Obudźmy Gienka! – nawołują przedstawiciele Fundacji.

Po zwycięstwie w “X-Factorze” Gienek Loska i jego zespół wydali dwie płyty – “Hazardzistę” z 2011 i o dwa lata młodszy “Dom”. Pierwszy z tych krążków uzyskał status złotej płyty.

Polecane


Share This