Trzech mężczyzn odpowie za zastraszanie ofiar R. Kelly’ego


2020.08.13

opublikował:

Trzech mężczyzn odpowie za zastraszanie ofiar R. Kelly’ego

fot. mat. pras.

Trzech mężczyzn usłyszało zarzuty federalne związane z zastraszaniem ofiar R. Kelly’ego. Informację do publicznej wiadomości podało biuro prokuratora dla Wschodniego Okręgu Nowego Jorku.

Oskarżonymi są Richard Arline Jr., Donnell Russell oraz Michael Williams. Pierwszy z mężczyzn nazywa siebie „wieloletnim przyjacielem Kelly’ego”. Arline odpowie za próbę przekupienia jednej z domniemanych ofiar. Mężczyzna miał zaoferować kobiecie 500 tysięcy dolarów w zamian zaprzestanie współpracy z organami ścigania. Russell, który twierdzi, że jest „managerem, doradcą i przyjacielem” oskarżonego muzyka, miał grozić jednej z ofiar, że opublikuje w sieci jej zdjęcia oraz szczegóły relacji seksualnych łączących ją z wokalistą, jeśli kobieta nie wycofa pozwu i nie „zaprzestanie uprawianiu czarnego PR-u w stosunku do R. Kelly’ego”.

Sprawdź też: Syn króla diso polo ubliża Kamilowi Bednarkowi

Trzecim oskarżonym jest Michael Williams, który jest rzekomo spokrewniony z byłym rzecznikiem gwiazdora, miał podpalić SUV-a zaparkowanego przed domem na Florydzie w momencie, w którym znajdowała się w nim inna kobieta będąca domniemaną ofiarą napaści seksualnej ze strony wokalisty.

R. Kelly jest oskarżony o przemoc seksualną wobec kobiet, w tym wobec nieletnich. Wokalista utrzymuje, że jest niewinny. Jego proces ma ruszyć 29 września.

Źródło: Pitchfork

Polecane

Share This