Trzy kawałki, których trzeba posłuchać przed wyjazdem na Burn In Snow Heyah


2014.02.21

opublikował:

Trzy kawałki, których trzeba posłuchać przed wyjazdem na Burn In Snow Heyah

Żeby pod sceną w Bielsku-Białej nie czuć się zagubionym, warto przed wyjazdem na Burn In Snow Heyah poświęcić kilkanaście minut na powtórkę z repertuaru gwiazd festiwalowego line-upu. Każdy z artystów ma na koncie cały szereg hitów, ale jeśli macie czas akurat na sprawdzenie 3 kawałków, koniecznie powinny to być następujące numery:

A$AP Ferg – „Shabba”

Kiedy w 1992 roku najbardziej perwersyjny jamajski nawijacz ukrywający się pod pseudonimem Shabba Ranks wypuścił swój największy szlagier „Mr. Loverman”, młody Darold Ferguson miał jakieś cztery lata i raczej nie marzył o karierze rapera. Ponad dwie dekady później Darold, już jako A$AP Ferg, oddał wyuzdanemu królowi dancehallu muzyczny hołd, nagrywając singiel Shabba, który na samym tylko YouTubie obejrzało prawie 20 milionów fanów. Gościnnie w numerze pojawia się przywódca stada A$AP Mob czyli Rocky, żeby wraz z Fergem jasno dać do zrozumienia, że zarówno w sferze hip-hopu jak i stosunków damsko-męskich to A$AP Mob gra pierwsze skrzypce.

Method Man, Redman (na zdjęciu) – „Da Rockwilder”

Dwóch największych świrów amerykańskiej rap gry łączy nie tylko wielki talent, poczucie humoru i niebywała charyzma, ale również wspólne hobby, o którym opowiada komedia „How High” z 2001 roku, w której zagrali główne role. Pierwsze owoce kooperacji Method Mana i Redmana ujrzały światło dzienne wcześniej, jednak kamieniem milowym ich współpracy była płyta Blackout wydana w 1999 roku. Właśnie z niej pochodzi singiel „Da Rockwilder” do dziś bujający parkietami na dobrych imprezach spod znaku hip-hop/r`n`b.

Sokół & Marysia Starosta – „Myśl pozytywnie”

Prawie trzy miliony wyświetleń klipu „Myśl pozytywnie” dobitnie świadczy o chemii istniejącej między Wojtkiem Sokołem i Marysią Starostą. Nie jest to wyłącznie chemia studyjna i sceniczna, bo duet artystów tworzy parę również w życiu prywatnym. Czarno-biały teledysk do „Myśl pozytywnie” to majstersztyk, który w niepokojący sposób zmusza do rytmicznego kiwania głową. Specyficzna atmosfera, którą przesiąknięte jest video duetu, jeszcze lepiej daje się odczuć na koncertach Sokoła i Marysi, które stanowią przeżycie jedyne w swoim rodzaju.

Impreza Burn In Show Heyah odbędzie się w dniach 1-3 marca w Bielsku-Białej.

Polecane

Share This