Trzy wyprzedane koncerty Dawida Podsiadło pod znakiem zapytania


2018.11.29

opublikował:

Trzy wyprzedane koncerty Dawida Podsiadło pod znakiem zapytania

foto: Jacek Kołodziejski

Dawid Podsiadło napotkał na niespodziewane trudności na swojej Małomiasteczkowej Trasie. Zaplanowane na przyszły tydzień trzy wyprzedane koncerty w Poznaniu stanęły pod znakiem zapytania. Artysta miał wystąpić w hali Arena 4, 5 i 6 grudnia. Niestety, w związku z uszkodzeniem sufitu hali obiekt będzie nieczynny do 17 grudnia.

Póki co nie wiadomo, jaki los czeka zaplanowane koncerty. Wiadomo jedynie, że Dawid nie wystąpi w przyszłym tygodniu w Arenie. Koncerty mogą zostać odwołane, przeniesione na inny termin lub w inne miejsce. Problem w tym, że w Poznaniu nie ma porównywalnego obiektu, do którego można by próbować przenieść imprezę.

Koncerty Dawida nie są jedynymi, które padły ofiarą problemów obiektu. We wtorek w Arenie miał wystąpić zespół Gregorian. W najbliższych dniach do stolicy Wielkopolski miał zawitać również Chór Aleksandrowa.

„Małomiasteczkowy” ogromnym sukcesem

Trzecia (3.) płyta Dawida spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem zarówno ze strony słuchaczy jak i mediów. – “Małomiasteczkowy” będzie prawdopodobnie najchętniej kupowanym albumem 2018 roku w Polsce. W empikach brakuje płyt, wytwórnia musiała dotłaczać je po pierwszym tygodniu sprzedaży. Zaplanowana pierwotnie na pięć koncertów Małomiasteczkowa Trasa rozrosła się do 13 występów w największych polskich halach. Dwukrotnie wyprzedana Hala Stulecia we Wrocławiu, trzykrotnie poznańska Arena, czterokrotnie warszawski Torwar – w aspekcie komercyjnym Dawid bije wszystkich, nawet aspirujący do miana atrakcji sezonu duet Taconafide. Najważniejsze jednak, że także pod względem artystycznym ciężko mu dorównać – pisałem w recenzji „Małomiasteczkowego. Krążek od czterech tygodni nieprzerwanie panuje na liście najchętniej kupowanych płyt w Polce.

Polecane

Share This