Trzy zespoły przed Gunsami


2012.05.22

opublikował:

Trzy zespoły przed Gunsami

O supporcie przed koncertem Guns N` Roses mówiło się już od wielu tygodni. Ostatecznie podjęto decyzję, że przed amerykańską legendą rocka wystąpią trzy zespoły.

– Od początku chodziło głównie o stworzenie możliwości zaprezentowania się szerokiej publiczności zespołom wywodzącym się z Rybnika lub jego najbliższej okolicy. Stąd uzgodniliśmy, że w pierwszej kolejności wykonawców wskaże prezydent Rybnika. Tak też się stało. Później nie pozostało nic innego jak czekać na aprobatę ze strony managmentu Guns N’ Roses – wyjaśnia Janusz Stefański z agencji Prestige MJM, która wspólnie z Radiem Złote Przeboje oraz Urzędem Miasta w Rybniku jest organizatorem koncertu Guns N` Roses. To wyjątkowe wydarzenie odbędzie się 11 lipca na Stadionie Miejskim w Rybniku.

Teraz już oficjalnie wiadomo, że zanim 11 lipca na scenie pojawi się gwiazda wieczoru, publiczność rozgrzeją zespoły: Bloo, Symetria i Złe Psy. Pierwsze dwa związane są z regionem rybnickim.

– Cieszę się, że udało nam się do tego doprowadzić. Dla naszych rodzimych zespołów występ przed Guns N’ Roses z pewnością będzie znaczącą promocją – mówi Adam Fudali, prezydent Rybnika.

Bloo to formacja pop-rockowa. Zespół ma na koncie występy w kilku stacjach telewizyjnych oraz na ogólnopolskich festiwalach muzycznych m.in. Rockstars Festival – Spodek 2011 czy Rock Trendy Festiwal. Z kolei piosenki Symetrii to połączenie nowoczesnej muzyki rockowej z przejawami klasycznego nieśmiertelnego rock n rolla i poezji śpiewanej. Zespół od 2005 roku wydał dwie płyty: Primodium (2009) oraz Niewolnicy Wolności (2011). Zagrał też wiele tras koncertowych na terenie kraju i wypromował klika undergroundowych przebojów. Natomiast Złe Psy to grupa założona przez Andrzeja Nowaka – gitarzystę TSA i Pawła Mąciwodę, który obecnie jest członkiem legendarnej grupy Scorpions. 

Śmiało można więc stwierdzić, że publiczność na Stadionie Miejskim w Rybniku czeka kilka godzin dobrego, rockowego brzmienia.

– Każda z grup śpiewać będzie minimum 45 minut. Wszyscy, którzy pojawią się na stadionie wcześniej, na pewno nie będą więc narzekać na nudę – przekonuje Marek Kurzawa z agencji Prestige MJM.

Polecane

Share This