TSA na Pepsi Rocks!


2011.05.27

opublikował:

TSA na Pepsi Rocks!

Data: 31.05.2011

Miejsce: Hard Rock Cafe Warsaw, ul. Złota 59

Start: 21:30 (Półfinał AntyFest) / 23:00 (TSA)

Bilety: 25 zł (przedsprzedaż) / 35 zł (w dniu koncertu)

31 maja w Hard Rock Cafe Warsaw odbędzie się jeden z trzech półfinałów konkursu młodych zespołów Antyradia – AntyFestu. Na scenie zobaczymy 3 kapele, które walczyć będą o udział w finale. Zwieńczeniem ich zmagań będzie występ gwiazdy wieczoru – grupy TSA.

Zespół TSA powstał w 1979 roku w Opolu z inicjatywy Andrzeja Nowaka. Lata 1981 – 1983 to okres niezaprzeczalnego prymatu TSA na polskim rynku – grali wtedy po kilkaset koncertów rocznie, wywołując prawdziwą histerię wśród publiczności. W tym czasie formacja sprzedała około miliona płyt, które weszły do kanonu polskiej muzyki rockowej. TSA prowadziło ożywioną działalność koncertową występując nie tylko w Polsce, ale także zagranicą. W latach 1987 – 1989 zespół występował w rock-operze „Jesus Christ Superstar” w której główną rolę zagrał Marek Piekarczyk (Teatr Muzyczny w Gdyni). Po tym wydarzeniu grupa postanowiła zawiesić swoją działalność.

Po wieloletniej przerwie, 5 maja 2001 roku TSA zagrało znowu w składzie – Marek Kapłon (perkusja), Stefan Machel (gitara), Janusz Niekrasz (bass), Andrzej Nowak (gitara), Marek Piekarczyk (śpiew). Kilka tygodni później kwintet oficjalnie ogłosił wznowienie działalności. W kwietniu 2004 roku wydany został nowy album pt. „Proceder”, który okazał się jedną z najlepiej sprzedających się płyt rockowych w Polsce. Nieco później po raz pierwszy na kompaktach ukazały się ich legendarne albumy – „TSA – czerwony”, „Rock’n’Roll”, „Spunk”, obie wersje „Heavy Metal World” oraz CD „1981”. Na rynku dostępne jest także DVD z archiwaliami z lat 80-tych – m.in. słynny koncert w Teatrze STU.

Od powrotu na scenę, w pierwszym składzie zespół TSA wystąpił na ponad 400 koncertach w kraju oraz w takich państwach jak: Czechy, Holandia, Austria, Niemcy, Stany Zjednoczone i Kanada. „List XX” na szczycie Rockowej Listy Przebojów Programu I Polskiego Radia, „Proceder” – płytą roku, a TSA – zespołem nr 2 – w plebiscycie magazynu „Teraz Rock”, nominacja do Fryderyka 2005 i Paszportu Polityki, wznowienie klasycznych albumów oraz udany udział w najważniejszych festiwalach w roli gwiazdy – to tylko niektóre dowody na to, że TSA znowu należy do czołówki polskiej sceny muzycznej i jest w znakomitej formie.

Bilety do nabycia w punktach sprzedaży Eventim, Ticketpro oraz eBilet.pl.

Więcej informacji, a także filmy i zdjęcia z koncertów Pepsi Rocks! znajdziesz na http://www.pepsirocks.pl .

Koncert tylko i wyłącznie dla osób pełnoletnich. W lokalu obowiązuje zakaz palenia tytoniu.

Organizatorem cyklu PEPSI ROCKS! w Hard Rock Cafe Warsaw jest Agencja PLEJ.

Polecane

Share This