Tulia nie wystąpiła przed meczem Marcina Gortata


2019.01.07

opublikował:

Tulia nie wystąpiła przed meczem Marcina Gortata

fot. P. Tarasewicz

To miał być historyczny moment nie tylko dla zespołu Tulia, ale także dla polskiej muzyki. Wokalistki folkowej sensacji ubiegłego roku miały wystąpić w niedzielę w Staples Center w Los Angeles przed meczem Los Angeles Clippers z Orlando Magic. Niestety, występ mający być częścią organizowanej przez Marcina Gortata Nocy Polskiego Dziedzictwa Narodowego nie odbył się. Poniżej przytaczamy treść oświadczenia opublikowanego przez zespół przed meczem. Choć brak tam konkretnej przyczyny, prawdopodobnie były nią problemy z wizami dla wokalistek.

Z przykrością informujemy, że z przyczyn nie leżących po stronie zespołu Tulia, występ na Nocy Polskiego Dziedzictwa Narodowego organizowanej przez Fundację Marcina Gortata MG13, w dniu 6 stycznia 2019 roku w Los Angeles w USA nie dojdzie do skutku.

Jednocześnie chcemy serdecznie podziękować pracownikom polskich służb konsularnych, a także przedstawicielom fundacji Niepodległa za to, że mimo świątecznych dni robili wszystko, by zespół mógł wystąpić na terenie USA.

Pragniemy również bardzo serdecznie podziękować wszystkim mediom, które wspierały nas w ostatnich tygodniach oraz przede wszystkim pozdrowić naszych słuchaczy, zwłaszcza tych w USA, którzy tak bardzo czekali na nasz występ.

Dziękujemy Marcinowi Gortatowi za zaproszenie i trzymamy kciuki za dalszą karierę w NBA i Los Angeles Clippers oraz życzymy powodzenia w zbliżającym się meczu – czytamy na fanpage’u zespołu Tulia.

Choć Tulia nie dotarła do Los Angeles, w niedzielny wieczór w Staples Center pojawili się m.in. zaproszeni przez Marcina Gortata Łozo, Grubson, Baron, Ewelina Lisowska i Patricia Kazadi.

Clippers pokonali Magic 106:96. Polak zdobył osiem punktów, miał dziesięć zbiórek i sześć asyst.

Polecane

Share This