Turbo wchodzi do studia


2013.08.14

opublikował:

Turbo wchodzi do studia

Turbo, niekwestionowana legenda polskiego heavy metalu, jesienią tego roku wyda nową płytę. Jak zapowiadają muzycy – będzie to ostry heavy metal bez kombinacji, czyli stylistyka, w której Turbo sprawdza się najlepiej. Na nowy studyjny album zespół kazał nam czekać cztery lata i już prawdopodobnie w listopadzie przekonamy się czy było warto.

Gitarzysta Turbo – Wojciech Hoffmann – wypowiada się o nowej płycie w następujący sposób: Nie chcemy porywać się na nowości, bo na koncertach widzimy, ze fani oczekują starych utworów i nie lubią zmian. My również świetnie odnajdujemy się w muzyce naszej młodości, dlatego stawiamy na klasyczny heavy metal. Zespół wejdzie do studia najpóźniej 15 września.

Przypomnijmy: ostatni krążek Turbo, zatytułowany „Strażnik Światła” ukazał się w 2009 roku i był pierwszym albumem grupy z nowym wokalistą Tomaszem Struszczykiem. Do dziś album ten nosi miano „strażnika hard’n’heavy” i został fantastycznie przyjęty przez fanów, a także środowisko muzyczne.

Chcemy tę płytę nagrać na setkę – opowiada o nowym albumie Hoffmann – czyli wszyscy wchodzimy do studia jednocześnie, nagrywamy razem, potem tylko wprowadzamy ewentualne poprawki, dogrywamy solówki i wokale. Może się tak zdarzyć, że cały szkielet muzyczny płyty zostanie zarejestrowany nawet jednego dnia. Od jutra zaczynamy całodniowe próby, zamierzamy pracować do upadłego. Zależy nam, żeby w tej muzyce wyraźne były emocje, które wyzwalają się, kiedy zespół gra razem, jednocześnie – powstaje wtedy taki dobry klimat, którego brakuje kiedy płyta nagrywana jest przez muzyków osobno.Tytuł krążka oraz wszelkie szczegóły dotyczące jego zawartości poznamy wkrótce.

Tagi


Polecane

Share This