Turboweekend wracają do Polski


2013.03.12

opublikował:

Turboweekend wracają do Polski

Duński zespół zagra w naszym kraju trzy koncerty: 20 kwietnia w warszawskiej Proximie, 21 kwietnia w poznańskim Eskulapie i 22 kwietnia we wrocławskim Alibi. Będą to pierwsze klubowe koncerty zespołu w Polsce.Polscy fani do tej pory mieli okazję oglądać Duńczyków na żywo na festiwalach (między innymi podczas Ursynaliów 2012), na urodzinowym koncercie radia Eska Rock w warszawskiej Stodole (2012) oraz na katowickich Odjazdach (2013).

Turboweekend to duński zespół synth-pop-rock’owy, założony w 2006 roku przez przyjaciół z podstawówki. Łączy w swojej muzyce hipnotyzujące dźwięki basu, perfekcyjną perkusję, zaskakujące chwilami partie klawiszowe oraz świetny wokal. Wystarczy dodać do tej mieszanki odrobinę scenicznego szaleństwa i powstaje rewelacyjny skład do grania na żywo!

Grupa nagrała do tej pory trzy albumy. Debiutanckim krążkiem „Night Shift” (2007) Turoweekend zdobył popularność w rodzimej Danii, druga płyta – „Ghost Of A Chance” (2010) i pochodzący z niej hit „Trouble Is” przyniosły zespołowi uznanie również zagranicznych słuchaczy. W 2012 roku światło dzienne ujrzało trzecie wydawnictwo Turboweekend – „Fault Lines”, którym muzycy potwierdzili, że potrafią w bardzo oryginalny sposób łączyć przemyślaną linię muzyczną z lekkością i tanecznymi klimatami.

Turboweekend, to solidne albumy, ale przede wszystkim – porywające koncerty! Muzycy prezentują się na scenie niezwykle energicznie i zapewniają zawsze intensywne koncertowe doznania. Potwierdza to chociażby statuetka Danish Music Awards w kategorii „Best Live Act”, którą Turboweekend zdobył w 2012 roku.

Bilety wkrótce w sprzedaży.

Polecane

Share This