TVN znieważył Oxona?

Raper będzie się domagał zadośćuczynienia.


2017.03.09

opublikował:

TVN znieważył Oxona?

Oxon uważa, że został znieważony w serialu „Szpital” emitowanym na antenie TVN-u. W jednym z ubiegłotygodniowych odcinków paradokumentu pojawiła się postać o bardzo podobnej ksywce Okson oraz wizerunku, który wg krakowianina jest wyraźnie inspirowany jego osobą. Z racji na to, że postać rapera została przedstawiona w serialu w negatywnym świetle (szczegóły w poniższym oświadczeniu Oxona, raper zdecydował się sprostować fabułę odcinka, by wyraźnie odciąć swoją osobę od serialowego Oksona. Raper poinformował także, że wysłał do zarządu TVN-u pismo, w którym prosi o usunięcie szkalującego go odcinka oraz „stosowną rekompensatę” za utratę dobrego imienia.

Poniżej treść oświadczenia Oxona (zachowaliśmy oryginalną pisownię). Odcinek, do którego odwołuje się raper znajdziecie na tej stronie .

Dnia 1.03.2017 r. na antenie TVN został wyemitowany 616. odcinek serialu paradokumentalnego „Szpital”, w którym to trzy nastolatki próbowały dostać się na zaplecze koncertu krakowskiego rapera Tomka, pseudonim „Okson”, którego wizerunek wyraźnie nawiązuje do komiksów (bluza, biżuteria). Jedna z dziewczyn złamała rękę, a druga została zgwałcona przez ekipę techniczną zespołu, co zostało wyraźnie zaznaczone przez lektora.

Liczba pojawiających się podobieństw pomiędzy mną a przedstawioną postacią wyklucza zbieg okoliczności, a wydźwięk odcinka godzi w moje dobro osobiste. Nikt z ekipy produkcyjnej nie kontaktował się ze mną, czy też z moim menedżerem celem zapytaniem o zgodę na użycie mojego wizerunku. Do momentu emisji odcinka nie wiedziałem, że będę zmuszony poradzić sobie z takim problemem, szczególnie w tak dużej skali.

W związku z zaistniałą sytuacją, czuję się zobowiązany, by wyraźnie zaznaczyć, że takie incydenty nigdy nie miały miejsca na naszych koncertach. Co więcej, chcę Was poinformować, że w dniu dzisiejszym wysłałem pismo do TVN z prośbą o usunięcie odcinka i stosowną rekompensatę za poniesione szkody.

O rozwoju sytuacji będę Was informował na bieżąco.

Polecane