TVP organizuje koncert poświęcony pamięci Romualda Lipko. Budka Suflera nie została zaproszona


2020.08.31

opublikował:

TVP organizuje koncert poświęcony pamięci Romualda Lipko.  Budka Suflera nie została zaproszona

facebook.com/budkasuflera/

List członków Budki Suflera kierowany jest do Anny Cyżowskiej – Andury (dyrektor) i Marka Sierockiego (dyrektor). Pojawił się on na Facebooku zespołu.

W związku z zaplanowanym w ramach Festiwalu Opolskiego koncertem „Cisza jak ta”, poświęconym pamięci Romualda Lipko, jako muzycy Budki Suflera, z którą śp. Romuald Lipko przeszedł całą swą drogę artystyczną, z którą odnosił swe największe sukcesy jako kompozytor, aranżer i artysta wykonawca, z którą odbył swą ostatnią trasę koncertową w 2019 r. oraz dokonał ostatnich w życiu nagrań swych kompozycji, oświadczamy, że za swój moralny obowiązek uważamy uczczenie pamięci zmarłego Przyjaciela poprzez wystąpienie w takim koncercie.

Trudno zrozumieć, dlaczego wśród licznych wykonawców koncertu ma zabraknąć Budki Suflera. Dlaczego Budka Suflera ma zostać pozbawiona możliwości złożenia hołdu swemu liderowi i kompozytorowi, skoro właśnie z tym Zespołem śp. Romuald Lipko identyfikował się przez całe swe życie i w ostatnim roku swego życia reaktywował jego działalność.

Niniejszym wyrażamy głębokie zdziwienie, zaskoczenie i rozgoryczenie faktem, że Budka Suflera nie została uwzględniona wśród występujących w tym koncercie wykonawców.
Smuci to, że Telewizja Polska, jako organizator koncertu „Cisza jak ta”, uniemożliwiła wypełnienie nam – najbliższym współpracownikom i przyjaciołom – moralnych zobowiązań wobec śp. Romualda Lipko i należyte Jego uczczenie.
Z wyrazami szacunku

w imieniu Zespołu Budka Suflera
Mieczysław Jurecki
Tomasz Zeliszewski

List otwarty

Lublin, dnia 30 sierpnia 2020 r.

Szanowna Pani Dyrektor
Anna Cyzowska-Andura
Telewizja Polska S.A.;

Opublikowany przez Budka Suflera Niedziela, 30 sierpnia 2020

Polecane

Share This