TVP tłumaczy wybór Rafała Brzozowskiego na reprezentanta Polski w Konkursie Piosenki Eurowizji

Stacja dementuje, jakoby Brzozowski miał być ulubionym wokalistą żony Jacka Kurskiego.


2021.03.15

opublikował:

TVP tłumaczy wybór Rafała Brzozowskiego na reprezentanta Polski w Konkursie Piosenki Eurowizji

Fot. Karol Makurat | Tarakum.pl

Wybór Rafała Brzozowskiego na reprezentanta Polski do tegorocznego Konkursu Piosenki Eurowizji wzbudził sporo kontrowersji. Internauci mieszają z błotem zarówno wokalistę, jak i przygotowaną dla niego piosenkę „The Ride”. Bardziej dociekliwi znaleźli w sieci wersję demo przygotowaną przez Szwedów, od których stacja zakupiła utwór i – cóż – nie ukrywajmy, że brzmi to znacznie lepiej od aranżacji skrojonej z myślą o polskim wokaliście. Spora część internautów krytykuje wybór Brzozowskiego, robią to także media. Stacja odpowiada oświadczeniem, w którym przekonuje, że decyzję podjęli eksperci, a przy okazji dementuje pojawiające się sugestie, że Brzozowski jest ulubieńcem żony prezesa TVP Jacka Kurskiego.

Telewizja Polska informuje, że wybór Rafała Brzozowskiego jako reprezentanta Polski na tegoroczny konkurs Eurowizji miał charakter czysto ekspercki i odbywał się wyłącznie w oparciu o ocenę atrakcyjności zgłoszonych utworów. Wybór utworu „The Ride” dokonany został przez zespół ekspertów Agencji Kreacji Rozrywki i Oprawy, którzy oceniali wyłącznie piosenkę, a nie jej wykonawcę. Utwór zgłoszony przez Rafała Brzozowskiego zdobył najwyższą ocenę.

Prezes Jacek Kurski odnosząc się do fake newsa na temat okoliczności wyboru Rafała Brzozowskiego powiedział:

„To kolejne kłamstwo obliczone na hejt wobec Telewizji Polskiej. Reprezentanta Polski wybrano w eksperckiej procedurze wewnętrznej, w oparciu o kryteria merytoryczne, oceniano zgłoszone propozycje piosenek, a nie wykonawców. Moja żona nie zajmuje się sprawami TVP. Obecnie oczekuje przyjścia na świat naszego dziecka i przygotowuje się do macierzyństwa. Rafał Brzozowski nie jest jej ulubionym piosenkarzem.”

News plotek.pl, jakoby o wyborze polskiego reprezentanta decydowała żona Prezesa Jacka Kurskiego jest bezpodstawnym wymysłem, mającym uderzyć w wizerunek Telewizji Polskiej. Wobec redakcji publikujących i powielajacych to kłamstwo, Telewizja Polska i Pani Joanna Kurska wystąpią na drogę sądową – czytamy w oświadczeniu TVP.

Sprawdź także: Rafał Brzozowski nie zawojuje Eurowizji? Elżbieta Zapendowska bezlitosna dla wokalisty

Poniżej znajdziecie snippet wersji demo oraz całość w wykonaniu Rafała.

Polecane

Share This