TVP zorganizowała koncert w czerwonej strefie i zaprosiła na niego publiczność


2020.10.19

opublikował:

TVP zorganizowała koncert w czerwonej strefie i zaprosiła na niego publiczność

fot. mat. pras.

Po raz kolejny okazuje się, że w Polsce są równi i równiejsi. Mimo wprowadzenia nowych obostrzeń w całym kraju w Wadowicach odbył się koncert z okazji setnej rocznicy urodzin Karola Wojtyły. W wydarzeniu brało udział 300 widzów, którzy otrzymali od stacji wejściówki. Ponadto w imprezie uczestniczyła ekipa techniczna i oczywiście artyści. Wadowice znajdują się w czerwonej strefie, co oznacza zakaz zgromadzeń liczniejszych niż 10 osób. Ale dla TVP i władz Wadowic to nie problem, ponieważ ich zdaniem koncert był wydarzeniem religijnym, a te podlegają innym restrykcjom – tutaj wystarczy odpowiedni odstęp między uczestnikami.

Sprawdź też: Doda wyśmiewa nowe obostrzenia związane z COVID-19

Wydarzenie, ze względu na sytuację epidemiczną, odbędzie się z mocno ograniczonym udziałem publiczności, ale będzie transmitowane na żywo w programie 1. Telewizji Polskiej, która je organizuje wspólnie z wadowicką parafią Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny, magistratem i Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II – zapowiadała Małgorzata Targosz-Storch z wadowickiego urzędu miejskiego, dodając: – Bezdyskusyjnie, bezpieczeństwo jest najważniejsze i prosimy tutaj o zrozumienie.

Pierwotnie koncert miał odbyć się w maju, ale wówczas pandemia pokrzyżowała plany organizatorów. Teraz kiedy dzienna liczba zachorowań jest kilkukrotnie większa niż wiosną, a sytuacja w Wadowicach jest na tyle trudna, że miasto figuruje od soboty na mapie czerwonych stref, COVID-19 nie zdołał już powstrzymać autorów inicjatywy.

W trakcie transmitowanego na antenie TVP koncertu wystąpili m.in. Maciej Miecznikowski, Piotr Cugowski, Golec uOrkiestra, Janusz Radek, Mateusz Ziółko, Arka Noego oraz najsłynniejsza śpiewająca zakonnica na świecie – włoszka Cristina Scuccia.

Polecane

Share This