TVP zrywa współpracę z Arturem Orzechem. Stacja komentuje sytuację


2021.03.23

opublikował:

TVP zrywa współpracę z Arturem Orzechem. Stacja komentuje sytuację

fot. YouTube / TVP VOD

Do niespodziewanej roszady doszło w szeregach prowadzących programy Telewizji Polskiej. Artur Orzech nie będzie już gospodarzem „Szansy na sukces” po tym, jak nie stawił się na nagraniu jednego z odcinków programu.

W poniedziałek, 22 marca miał zostać nagrany specjalny odcinek charytatywny „Szansy na sukces”, z udziałem zaproszonych gwiazd i dzieci z SOS Wioski Dziecięce w Kraśniku, o czym pan Artur Orzech wiedział wcześniej. Dopiero na 2 godziny przez zaplanowanym nagraniem audycji, produkcja otrzymała informację, że pan Artur Orzech jest niedysponowany i nie pojawi się na nagraniu. Późniejsze próby nawiązania przez TVP kontaktu z panem Arturem Orzechem nie powiodły się – czytamy w oficjalnym komunikacie TVP.

Stacja znalazła zastępcę w osobie Marka Sierockiego. Przy okazji dowiedzieliśmy się, że będzie on od teraz stałym gospodarzem „Szansy”.

TVP podjęła błyskawiczną decyzję, która pozwoliła uniknąć strat finansowych oraz wizerunkowych, zapraszając do prowadzenia „Szansy na sukces” pana Marka Sierockiego, cenionego i doświadczonego dziennikarza muzycznego.

Zmiana prowadzącego nastąpiła w wyniku niedotrzymania przez Artura Orzecha warunków umowy z TVP. Nieprzewidywalne zachowanie pana Artura Orzecha mogło narazić na niezasłużone przykrości zaproszone dzieci, które przyjechały do TVP specjalnie z Kraśnika, aby wziąć udział w tym nagraniu. Z powodu niedyspozycji i absencji Artura Orzecha, Telewizja Polska narażona została na straty finansowe i wizerunkowe, które powstałyby w przypadku niezrealizowania audycji – informuje stacja.

Sprawdź także: Eurowizja z Rafałem Brzozowskim? Cleo komentuje kontrowersyjny wybór TVP

Co na to Artur Orzech? Dziennikarz miał opublikować swoje stanowisko w mediach społecznościowych, ale szybko usunął swój post. Treść skasowanej wypowiedzi cytują Wirtualne Media:

Panie Kurski, wiem doskonale jak mnie pan ceni ale nie pozwolę sobie moją twarzą popierać zespołu Boys i Pana Pietrzaka. Proszę Pana nie zamierzam już prowadzić szansy. Ma Pan inne gwiazdy – miał napisać Orzech.

Dziennikarz zastąpił w roli prowadzącego „Szansę na Sukces” Wojciecha Manna. Orzech przez lata komentował Konkursy Piosenki Eurowizji, prowadził także krajowe eliminacje. Wygląda na to, że w tym roku w transmisji z wydarzenia nie usłyszymy już jego głosu.

Polecane

Share This