Twenty One Pilots – nowe piosenki i koncert w Polsce


2018.07.11

opublikował:

Twenty One Pilots – nowe piosenki i koncert w Polsce

foto: mat. pras.

Dobre wieści z obozu Twenty One Pilots. Grupa opublikowała właśnie dwie premierowe piosenki – „Nico and the Niners” oraz Jumpsuit”. Do tego drugiego utworu powstał teledysk, który jest już dostępny na kanale zespołu. Oba nagrania pojawią się na krążku „Trench”, który ukaże się 5 października.

Po premierze albumu zespół ruszy w światową trasę koncertową, która nie ominie Polski. 15 lutego Twenty One Pilots wystąpią w łódzkiej Atlas Arenie. Otwarta sprzedaż biletów ruszy 20 lipca. Organizatorem koncertu będzie agencja Go Ahead.

 

Muzyka Twenty One Pilots, jak sami twierdzą, jest nie do określenia. Duet składający się z perkusisty Josha Duna, który okazyjnie gra także na trąbce, oraz wokalisty-multiinstrumentalisty Tylera Josepha, łączy ze sobą całą gamę gatunków: pop, indie, punk, rock, rap, a to wszystko w rytmie ukulele. Znani są z niesamowicie energetycznych występów, mając opinię jednego z najlepszych zespołów koncertowych na świecie. Grupa powstała w 2009 roku, kiedy to sami wyprodukowali i wydali pierwszą płytę, zatytułowaną po prostu „Twenty One Pilots”.

Po małej zmianie składu w 2011 roku wydali wyprodukowany samodzielnie album – „Regional At Best” i zaczęli intensywną promocję w Ohio. Nie poszło to na marne – zostali zauważeni przez wytwórnię Fueled By Ramen (m.in. Panic! At The Disco, Paramore) i wkrótce podpisali kontrakt. W 2013 światło dzienne ujrzała nowa płyta – „Vessel”, promowana przez singiel „Car Radio”. Tyler i Josh wreszcie opuścili Ohio, a występy na 2014 MTV Movie Awards, w programie Late Night with Seth Meyers, oraz trasy koncertowe z Panic! At The Disco, Fall Out Boy i Paramore przyniosły im międzynarodową sławę. W 2015 roku zespół wydał kolejną płytę – „Blurryface”. Singiel „Stressed Out” stał się światowym hitem, a płyta zdobyła pierwsze miejsce na liście Billboardu.

Polecane

Share This