Two Timer powraca z nową płytą


2016.02.01

opublikował:

Two Timer powraca z nową płytą

Już 28 marca ukaże się jedna z najbardziej niezwykłych tegorocznych premier! Album inspirowany podróżą do miejsc uznanych za kolebkę bluesa i rock’n’rolla – Memphis oraz mniejszych miasteczek w delcie Missisipi. Poznański Two Timer, prekursor „grunge bluesa na sterydach” powraca z drugą już w dorobku płytą – „The Big Ass Beer To Go”.

Formacja, której charakterystyczne brzmienie opiera się na energetycznym, elektrycznym bluesie, zarejestrowała swój najnowszym materiał w listopadzie zeszłego roku w Perlazza Studio w Poznaniu. Na krążku znajdzie się 12 autorskich utworów, które powstały w efekcie wizyty zespołu w kultowych dla bluesa i rock’n’rolla miejscach: „W styczniu 2015 reprezentowaliśmy Polskę na międzynarodowym festiwalu International Blues Challenge w Memphis w USA” – wspomina zespół – „Album ‘The Big Ass Beer To Go’ powstał dzięki właśnie tej jednej dużej podróży. Wierzymy, że jego zawartość połączy Was z duchem miejsc, które odwiedziliśmy, z dobrymi i złymi relacjami, z cyklem narodzin i śmierci i z korzeniami muzyki, którą gramy. Każdy z nas starał się przenieść do muzyki sto procent emocji, więc mamy nadzieję, że to, co ten album zawiera, jest prawdziwe”.

Utworem, który promuje najnowszy album Two Timer został „Some New Boogie, Right?”, do którego powstał również teledysk, a zobaczyć go można w tym miejscu. Piotr Gorzkowski, wokalista zespołu: „Ten numer powstał pod wpływem twórczości Canned Heat. W warstwie tekstowej inspiracją było zawarte w refrenie pijackie motto, wiszące nad barem w jednym z klubów, które odwiedziliśmy.”

Two Timer powstał pod koniec 2008 roku. Zespół gra elektrycznego bluesa, czerpiąc z korzennych wzorców gatunku, z zachowaniem tradycyjnego brzmienia, utrzymanego w stylu lat 60. i 70.. Swoją muzykę określają jako „grunge blues on steroids”. Premiera debiutanckiej płyty „Two Timer” odbyła się 7 czerwca 2014 roku. Zespół koncertował w klubach w Polsce i w Niemczech oraz na festiwalach m.in. Rawa Blues, Jimiway Blues Festival, Gdynia Blues Festival. W styczniu 2015 roku, dzięki rekomendacji Benedykta Kunickiego, organizatora Jimiway Blues Festival, zespół został reprezentantem Polski na International Blues Challenge w Memphis.

Polecane

Share This