Twórca Woodstock Wreszcie Na Przystanku Woodstock

Obok Michaela Langa pojawi się też Lech Wałęsa


2009.05.03

opublikował:

Twórca Woodstock Wreszcie Na Przystanku Woodstock

Współtwórca legendarnego Festiwalu Woodstock w 40 lat po tym wydarzeniu gościć będzie na Przystanku Woodstock. W tym roku, w Kostrzynie nad Odrą, w ramach XV Przystanku Woodstock, odbędą się oficjalne, europejskie obchody 40-lecia idei Woodstock i organizacji festiwalu Woodstockཱྀ w Stanach Zjednoczonych!

Przystanek Woodstock to największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali muzycznych z widownią osiągającą 400 tysięcy widów. W tym roku przystanek rozpocznie się 31 lipca i potrwa trzy dni – do 2 sierpnia 2009 r. W tym roku festiwal zapowiada się wyjątkowo, zbiega się bowiem kilka okrągłych rocznic. 15 edycja polskiego Woodstock, 20 lat Wolnej Polski (stąd zapewne obecność Lecha Wałęsy) i 40 lat od pierwszego, legendarnego Woodstock.

Były prezydent spotka się z uczestnikami festiwalu w ramach Akademii Sztuk Przepięknych. Jego dyskusja z Piotrem Najsztubem i Jurkiem Owsiakiem, będzie jednym z elementów obchodów 20-lecia wolnej Polski na festiwalu. Taki zestaw nazwisk niesie ryzyko, że dyskusja może przyćmić inne, muzyczny wydarzenia PW.

Więcej na http://www.wosp.org.pl/przystanek/2009/

Polecane