Ty nie zorganizujesz imprezy, ale Radio Maryja może więcej


2020.12.16

opublikował:

Ty nie zorganizujesz imprezy, ale Radio Maryja może więcej

fot. kadr z wideo

5 grudnia w toruńskim sanktuarium odbyły się uroczystości z okazji 29. urodzin Radia Maryja, na których zjawili się prominentni politycy PiS. Fragmenty wydarzenia pojawiły się na kanale rozgłośni na YouTube, dzięki czemu możemy przyjrzeć się rozmieszczeniu ludzi w kościele, co jest ważne w kontekście pandemicznych ograniczeń. Uroczystość wzbudziła zainteresowanie Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Toruniu, który zwrócił się do organizatorów z prośbą o wyjaśnienia. I wygląda na to, że jest nimi usatysfakcjonowany.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Toruniu otrzymał odpowiedzi na prośby o wyjaśnienia dotyczących obchodów urodzin Radia Maryja w Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu. Wynika z nich, że nie naruszono reżimu sanitarnego i obostrzeń podczas uroczystości, a organizator zapewnił odpowiednie warunki dla wszystkich uczestnikówpoinformował PAP rzecznik wojewódzkiego sanepidu Łukasz Betański.

Sprawdź też: Wiemy, gdzie TVP planuje zorganizować Sylwestra Marzeń. Stacja wybiera imprezę plenerową

Żaden z uczestników wydarzenia nie został ukarany mandatem ani upomnieniem za łamanie zasad sanitarnych. Funkcjonariusze pełniący służbę nie odnotowali także żadnych innych naruszeń obostrzeń. Ponadto wszystkie osoby, z wyjątkiem tych sprawujących kult religijny, miały zasłonięte usta i nos zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z 1 grudnia 2020 r. Podczas trwania uroczystości zapewnione zostały dozowniki z żelami oraz płynami do dezynfekcji rąk. Dodatkowo świątynia została wywietrzona zarówno przed, jak i po liturgii. Na terenie sanktuarium umieszczono także tablice informujące o obowiązujących obostrzeniach i ograniczeniach sanitarnych – dodał.

I wszystko pięknie, ale poniższe wideo przekazuje nieco inny obraz wydarzeń. Ponadto niecodzienne wydaje nam się to, że sanepid odstępuje od ukarania kogoś na podstawie jedynie jego wyjaśnień, zwłaszcza w sytuacji, w której z racji na pandemię obowiązują surowe restrykcje.

Polecane


Share This